3D Scan

3D Scan

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 572
  • DOSYA BOYUTU 2 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Corporation

3D Scan, Kinect'i kullanarak 3 boyutlu olarak kendi görselinizi oluşturabileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

3D Scan, Microsoft’un Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu 3 boyutlu tarama uygulaması. Xbox One algılayıcısı ve PC için Kinect’i kullanarak kendinizi 3 boyutlu olarak taratabiliyor ve ardından 3D Builder’de düzenleme yaparak kendi 3 boyutlu görselinizi ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Günümüzde 3 boyutlu taramanın artmasıyla beraber ilginç yazılımlar karşımıza çıkıyor. Microsoft’un 3D Scan uygulaması da bunlar arasında. Telefonunuzla çektiğiniz selfie fotoğrafları bir adım daha öteye taşıma şansına bu uygulamayla erişebiliyorsunuz. Kinect algılayacısı sayesinde renkli olarak kendi 3 boyutlu görselinizi taratabiliyorsunuz ki 3 boyutlu özçekim çekmek için süreölçer bile konulmuş. Kullanımı son derece pratik ve menüler olabildiğince sade, Türkçe olduğundan her seviyede kullanıcıya hitap ettiğini de eklemek gerek.

3D Scan ile tarattığınız görseli kendi içerisine düzenleme şansına ne yazık ki sahip değilsiniz. Düzenleme ve yazdırma işlemi için 3D Builder uygulamasından yardım alıyorsunuz.