4Neurons Eraser

4Neurons Eraser

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 292
  • DOSYA BOYUTU 0.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici 4Neurons

4Neurons Eraser ile dosyalarınızı iz bırakmayacak şekilde yok edebilirsiniz.

4Neurons Eraser bilgisayarınızdaki dosyaları kalıcı olarak silme konusunda size yardımcı olarak bir dosya silme programıdır.

İşletim sisteminizin size sunduğu standart dosya silme yöntemi maalesef dosyalarınızı kalıcı olarak silmemektedir. Bu dosyalar silindikten sonra dosya kurtarma yazılımları tarafından tespit edilip geri dönüştürülebilmektedir. Bu dosyaların dosya isimleri sadece dizinden silinir ve bu alan boş olarak işaretlenir. Fakat veri hala oradadır ve geriye getirilebilir. Bu nedenle kalıcı olarak dosya silme işlemi için 4Neurons Eraser gibi özel bir dosya silme programına ihtiyaç duyarsınız.

Dosyalarınızın kalıcı olarak silinememesi kişisel bilgi güvenliği konusunda da tehditler oluşturabilir. Geçici olarak depoladığınız şifreler, özel bilgiler, adresler gibi hassas içerikler bu yolla izniniz olmadan başkalarının eline geçebilir. Bu nedenle 4Neurons Eraser gibi bir programa ihtiyacınız olabilir.

4Neurons Eraser kalıcı olarak dosya silme işlemini yaratıcı bir şekilde gerçekleştirir. Program önce içeriği fiziksel olarak siler, sonrasında dosyanın üzerine defalarca rasgele veri yazar. Bu sayede silinen dosyaların kapladığı veri kümesi tamamen yeni içerikle doldurulur.

Bu tip birden fazla sayıda dosya üzerine yeniden yazma yöntemi kalıcı olarak dosya silme işlemi için oldukça önemlidir. Çünkü sadece bir kere üzerine yazılan bu bilgiler veri kurtarma alanında uzmanlaşmış firmalar tarafından özel donanımlar kullanılarak kolayca geri getirilebilmektedir. 

4Neurons Eraser kolay bir kullanım da sunar. Windows içerik menüsüyle büütünleşen program sağ tıklama menüsüne kısayollarını yerleştirir. Bunun yanında konsol kulanımı da desteklenmektedir.