5KPlayer

5KPlayer

kullanıcı

5KPlayer programını kullanarak hem tüm video ve ses formatlarını oynatabilir, hem de YouTube videolarını indirebilirsiniz.

5KPlayer programı, Windows PC kullanıcılarının bilgisayarlarında kullanabilecekleri ücretsiz ve alternatif video oynatma programları arasında yer alıyor. Pek çok diğer video oynatıcıya göre sahip olduğu ekstra özelliklerle öne çıkabilen program, aynı zamanda tüm bunları oldukça kolay kullanılır bir arayüzle sunarak kullanıcı dostu bir görünüm elde ediyor.

Programı kullanarak bilinen tüm popüler video formatlarını istediğiniz çözünürlükte oynatabiliyor, bunun yanında müzik dinleme yahut radyo dinleme işleri için de kullanabiliyorsunuz. Oynatmalar esnasında çok fazla sistem kaynağı tüketmemesi ve onlarca farklı video formatının hepsine destek vermesiyle 5KPlayer'ın geniş kapsamlı bir video medya oynatıcısı arayanlara hitap edeceğini düşünüyorum.

Ancak programın tek kullanım alanı bu değil. Evinizdeki akıllı televizyonunuza veya tablet, telefon gibi cihazlarınıza PC'nizdeki yayını aktarabilen program, bu sayede mobil cihazların görüntü işleme kapasitesinin üzerine çıkarak daha kolay bir şekilde filmlerinizi veya dizilerinizi izlemenizi, aynı zamanda depolama alanından kar etmenizi sağlıyor.

YouTube ve diğer popüler online video izleme sitelerinde yer alan videoları da yine 5KPlayer'ı kullanarak bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Böylece ayrı bir video indirme programı kullanma gerekliliğiniz ortadan kalkıyor ve programda bulunan kütüphanenize tüm sevdiğiniz videoları offline olarak izlemek üzere kaydedebiliyorsunuz.

Eğer yeni, hızlı ve geniş format destekli yeni bir video oynatma programı arıyorsanız kesinlikle denemeden geçmemeniz gerekenler arasında olduğunu söyleyebilirim.