AMPPS

AMPPS

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,522
  • DOSYA BOYUTU 76.60 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici AMPPS

Ampps programı, WAMP ve MAMP'ın sunduğu tüm özellikleri içinde barındıran, tek tıklama ile 259 farklı hazır scripti yerel sunucunuza kurabilen paket bir programdır.

Ampps, bilgisayarınızda kurabileceğiniz yerel sunucunuzda web geliştirme ortamı hazırlayan gelişmiş bir programdır. WampServer, Xampp alternatifi olarak Apache, PHP, MySQL, Perl ve Python bir arada kullanabileceğiniz bir ortam yaratır. Dinak websitelerinizi kendi bilgisayarınıza kurduğunu yerel sunucuda hazırlayarak hem zaman kazanırsınız hem de tüm paketlere müdahale ederek istediğiniz yapısal değişiklikleri hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca intanet içersinde veya birden çok domain adreslemesi tanımlayarak yerel sunucunuzu kullanabilme özgürlüğüne sahipsiniz.

Paket İçeriklerinde bulunan programların sürüm bilgileri:
Apache 2.2.22, Mysql 5.5.20, Php 5.3.10 ve 5.2.17, Perl 5.14.1, Phyton 2.7.2, Mango DB (64 bit) 2.0.2

Ampps ile beraber yüklenen Softaculous paketi sayesinde 259 adet hazır scripti tek bir tuş ile kurmanızı sağlar. Hazır olarak kurabileceğiniz bu scriptler kategorize edilerek aynı birer uygulama gibi sunulmaktadır. Bu scriptlerden bazıları aşağıda listelenmektedir.

·    Joomla
·    Wordpress
·    Magento
·    SMF
·    phpBB
·    Gallery
·    Mentis
·    MediaWiki
·    SugarCRM
·    Dolphin
·    OpenX
·    PrestaShop
·    MyBB
·    SquirrelMail
·    LimeSurvey
·    EyeOS
·    Vtiger
·    osTicket
·    CodeIgniter
·    Moodle, v.b.

Windows için hazırlanmış kurulum dosyası,  Windows 7, Windows Vista SP2, Windows XP SP3+, Windows Server 2003 SP2+, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 ile uyumludur.