AppLocker

AppLocker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 347
  • DOSYA BOYUTU 3.40 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici burakgon

AppLocker uygulaması sayesinde Android cihazlarınızda yer alan uygulamalara şifre koyabiliyor ve başkalarının girişlerini önleyebiliyorsunuz.

AppLocker uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının mobil cihazlarında sahip oldukları uygulamaları çok daha güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlayabilecek ücretsiz uygulama kilitleme araçları arasında yer alıyor. Oldukça sade ve düz, anlaşılır bir yapıya sahip olan uygulama sayesinde, başkalarının kişisel bilgilerinize erişimini tamamen engelleyebiliyorsunuz.

Uygulamanın en dikkat çekici yanı, ayrı ayrı tüm uygulamalarınıza bir desen şifresi girerek onları açmak için şifre gereksinimi getirmesi. Pek çok takipçimiz ana ekran kilidinin güvenlik için yeterli olduğunu düşünecektir ancak bazen telefonların yazılımından kaynaklı hatalardan dolayı bazen kilitlerin açılması bu işi bilenler için oldukça kolay olabiliyor. Bir şekilde kilit ekranı şifreniz aşılsa bile bunun üstesinden gelerek güvenliğinizi sağlamanın yolu ise önemli uygulamalarınıza ayrı ayrı şifreler koymaktan geçiyor.

Uygulama tek tek diğer uygulamalara şifreler koyabiliyor ve bu şifrelerin hepsini farklı olarak belirleyebiliyorsunuz. Elbette dilediğiniz an yine ayrı ayrı bu uygulamaların şifrelerini ortadan kaldırarak rahatça açılmalarını sağlamak da mümkün.

AppLocker’ı diğer pek çok benzer uygulamadan ayıran en önemli nokta, çok sade ve hızlı çalışır bir yapıya sahip olmasının yanında hafıza tüketimini minimumda tutması. Böylece uygulamalarınızı güven altına almaya çalışırken telefonunuzun performansından ödün vermek zorunda kalmıyorsunuz. Android Lollipop sürümüyle birlikte gelen materyal tasarım anlayışının hakim olması ise göze oldukça hoş görünen bir yapıya sahip olmasını sağlıyor.

Özellikle sosyal medya, iletişim ve fotoğraflar uygulamalarınızı şifrelemenin kişisel gizliliğiniz için büyük önem arzettiğini belirtmek gerekiyor.