Archiver

Archiver

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 607
  • DOSYA BOYUTU 9 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Exeone

Archiver ile arşiv dosyaları oluşturabilir ve açabilirsiniz

Archiver kullanıcılara dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma konusunda yardımcı olan kuşşanışlı bir arşiv yöneticisidir.

Bilgisayarımızda depoladığımız dosyaları internet üzerindeki farklı servisler aracılığıyla paylaşmak istediğimizde dosyaları toplu olarak paylaşmak sıkıntılı olabiliyor. Oluşturduğumuz ofis dökümanları, sunumlar, raporlar, metinler gibi dosyalar çok sayıda olunca hepsini teker teker iletmek büyük bir zaman ve emek kaybına yol açabiliyor. İşte bu gibi durumlarda bu dosyaları sıkıştırarak bir araya toplayabiliyor ve tek bir dosya haline dönüştürebiliyoruz. Archiver bize bu konuda yardımcı olan, arşiv oluşturma ve mevcut arşiv dosyalarının içeriklerine erişme konularında çözüm sunan bir yazılımdır.

Archiver ZIP, 7z, JAR gibi yaygın olarak kullanılan arşiv formatlarının yanında birçok farklı arşiv formatını da desteklemekte. Uygulamanın tek eksik yönü ise RAR formatını desteklemiyor oluşu. Programın güzel özelliklerinden bir tanesi kendi kendine açılabilen arşiv dosyaları yaratabilmesidir. Bu sayede üzerine tıkladığınızda içerisinde yer alan dosyaları açabileceğiniz, çalışması için ek bir arşiv yazılımı yüklemenize gerek olmayan arşiv dosyaları yaratabiliyorsunuz. Bu özellik özellikle farklı bilgisayarlarda çalışıyorsanız işinize yarayacaktır.

Archiver ile oluşturduğunuz arşiv dosyalarına şifre koruması sağlayabilmeniz mümkün. Ayrıca dosyaları sıkıştırırken sıkıştırma oranını ayarlayabiliyorsunuz ve ihtiyaç olduğunda dosya boyutunu küçültebiliyorsunuz.