Asus EZ Installer

Asus EZ Installer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,404
  • DOSYA BOYUTU 8.43 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Asus

Asus EZ Installer, Windows 7 kurulum medyası oluşturmanıza yardımcı olan bir yazılımdır.

Asus EZ Installer eğer Asus marka bir anakart satın aldıysanız ve anakartınızın takılı olduğu bilgisayara Windows 7 yüklerken sıkıntı yaşıyorsanız problemlerinizi ortadan kaldırabilecek bir Windows 7 kurulum USB'si yapma programı. Hızlı ve ücretsiz bir Windows format dosyası oluşturmaya olanak tanıyan başarılı uygulama, İngilizce dil desteği ile kullanılıyor. 

Asus EZ Installer Özellikleri

  • Ücretsiz,
  • Hızlı,
  • Windows format dosyası oluşturma,
  • Basit kullanım,
  • İngilizce dil desteği,

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz bir uygulama olan Asus EZ Installer, eğer Asus anakarta sahip bilgisayarınızda Windows 7 kurulumu sırasında sabit disklerinizi (C:\, D:\ vs. ) göremiyor ve kurulum yapmak için seçemiyorsanız ilacınız olabilen bir yazılım. Yeni nesil bir Asus anakart aldığınızda Windows 7 kurulum işlemlerine başladıktan ve sistem sürücüleri kurulduktan sonra Windows'un kurulacağı depolama birimini belirlerken "A required CD/DVD drive device driver is missing"hatasını almaktasınız. Bu hata sisteminizle uyumlu SATA sürücülerinin Windows 7'nin orijinal kurulum medyasında yer almamasından kaynaklanıyor. Asus EZ Installer ile bu SATA sürücülerinin yer aldığı Asus anakarta sahip bilgisayarınıza özel olarak modifiye edilmiş Windows 7 kurulum medyası yapma işini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Asus EZ Installer temel olarak sahip olduğunuz orijinal Windows 7 medyasını bir Windows 7 kurulum USB'sine veya Windows 7 ISO dosyasına dönüştürüyor. ISO dosyasını dilerseniz bir DVD'ye de yazdırabilir ve kendi Asus Windows 7 kurulum DVD'nizi oluşturabilirsiniz.

Programın kullanımı gayet basit. Asus EZ Installer'ı inidirip Winrar benzeri arşiv yöneticisi ile açtıktan sonra arşiv dosyasının içindeki "xHCIWin7InstSln.exe" adlı dosyayı çalıştırın ve programı başlatın. Kurulumun ilk adımında orijinal Windows 7 kurulum medyanızı belirliyorsunuz. İkinci adımda ise Asus anakartınızla uyumlu yeni Windows 7 kurulum medyası yapacağınız USB belleği seçiyorsunuz veya ISO kalıbının depolanacağı konumu belirliyorsunuz. Sonrasında ise işlemleri tamamlayarak yeni kurulum medyanızı oluşturuyorsunuz. 

Asus EZ Installer İndir

Ücretsiz olarak indirilip kullanılan Asus EZ Installer indir, Windows format dosyası oluşturmak için birebir bir içerik deneyimi sunuyor. Hızlı ve basit bir kullanım ile kullanıcıların imdadına yetişen uygulama ücretsiz olarak dağıtılmaya devam ediliyor.

NOT: Asus EZ Installer ile kurulum medyası yapacağınız USB bellek içindeki tüm veriler silinmektedir. Bu nedenle dosyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz.