Avira Browser Safety

Avira Browser Safety

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 641
  • DOSYA BOYUTU 0.82 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Avira GmbH

Avira Browser Safety uzantısı sayesinde internet gezintilerinizde zararlı sitelerden kolaylıkla kaçınabiliyorsunuz.

Avira Browser Safety, internet gezintilerini çok daha güvenli ve gizli hale getirmek isteyen kullanıcıların denemek isteyebilecekleri Chrome eklentileri arasında yer alıyor. Uzun yıllardır tanınan antivirüs üreticisi Avira tarafından hazırlanmış olan eklenti, kullanıcıların zararlı web sitelerinden korunmalarını sağlarken bir yandan da kişisel gizliliklerinin korunması için de bazı seçenekler sunuyor. Ücretsiz olarak sunulan ve Chrome'un yanında Chromium tabanlı web tarayıcılarını da destekleyen uzantı, internet gezintilerinizin başucu araçlarından birisi haline gelecektir.

Uzantının en dikkat çeken yanı, veritabanında yer alan zararlı bir web sitesini ziyaret etmek istediğinizde hemen araya girmesi ve sizi uyarması. Böylelikle zararlı içerikler barındıran web sitelerine daha giriş yapamadan gerekli uyarıları alıyorsunuz ve PC'nizi koruyabiliyorsunuz. Hem direkt sitelere girişlerde hem de Google arama sonuçları üzerinde uyarılar verebilen Avira Browser Safety, böylelikle arama sonuçlarına göz atarak hangi sitelerin güvenli hangi sitelerin güvensiz olduklarına karar vermenize yardımcı oluyor.

Bu sistem diğer kullanıcılardan elde edilen verilerle oluşturulduğu için uzantıyı kullanan diğer kişilerin yaşadıkları problemlerin yeniden yaşanmaları imkansız hale geliyor. Uzantının bir diğer özelliği ise web tarayıcıların ve internet sitelerinin ziyaretlerinizi takip etmelerine engel olması. Bu sayede kimse nasıl bir düzen içerisinde hangi siteleri ziyaret ettiğinize göz atamıyor, bu verileri reklam gibi amaçlarla satamıyor. Kişisel gizliliğine ve güvenliğine önem veren kullanıcılar için en elzem özelliklerden birisi olduğunu belirtmek gerekiyor.

Eğer internet sörfünüzün çok daha keyifli ve güvenli bir şekilde geçmesini hedefliyorsanız kesinlikle göz atmadan geçmemeniz gerektiğine inanıyorum.