Barkodlu Belge Doğrulama

Barkodlu Belge Doğrulama

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,223
  • DOSYA BOYUTU 8.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

Barkodlu Belge Doğrulama uygulaması ile E-Devlet Kapısı'ndan alınan belgelerin doğruluğunu sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet Kapısı adresinden başta Adli Sicil Kaydı, Öğrenci Belgesi, Askerlik Durum Belgesi olmak üzere pek çok belgeyi resmi kurumlara gitmeden bulunduğumuz yerden alabiliyoruz. Bilgisayarımız veya mobil cihazımız üzerinden aldığımız resmi belgeler, he ne kadar resmi nitelikli olsa da bilgisayar üzerinden çıktısı alındığından beraberinde güvenlik sorununu getiriyor. 

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından sunulan Barkodlu Belge Doğrulama uygulaması sayesinde tarafınıza ulaştırılan belgenin gerçekten ilgili resmi kurumdan verilip verilmediğini sorgulayabiliyorsunuz. Belgeyi doğrulamak için tek yapmanız gereken belge üzerine iliştirilmiş karekodu Android’li akıllı telefonunuzun kamerasından okutmak. Okutma işleminin ardından belgenin hangi resmi kurum tarafından, ne zaman verildiğini öğrenebiliyorsunuz. Dilerseniz belgeyi cihazınıza indirebiliyor veya çevrimiçi görüntüleyebiliyorsunuz.

E-Devlet Kapısı üzerinden alınan belgelerin doğruluğunu kontrol edebileceğiniz resmi bir uygulama olan Barkodlu Belge Doğrulama, tüm Android telefonlara ücretsiz olarak yüklenebiliyor.