Catalano Secure Delete

Catalano Secure Delete

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 226
  • DOSYA BOYUTU 0.09 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Diego Catalano

Bilgisayardaki dosyaları tamamen silmek için kullanabileceğiniz program birden fazla silme algoritması barındırıyor.

Catalano Secure Delete programı, bilgisayarınızda yer alan dosyaları kalıcı olarak silmek istiyorsanız kullanabileceğiniz uygulamalardan bir tanesi. Zira Windows’ta dosya silme işlemi gerçekleştirdiğinizde dosyalarınız ya geri dönüşüm kutusuna gider ya da onu da boşaltırsanız tamamen silinmiş olarak görünür. Ancak dosyaların yer aldığı sabit disk bölümlerinin gerçekten boşaltılması yerine boş gibi gösterilmesi yöntemi kullanıldığı için bu verilere yeniden ulaşmak da mümkün hale gelir.

Dolayısıyla dosyalarınızın tamamen güvenli bir şekilde bilgisayarınızdan kaldırılması için Catalano Secure Delete gibi ek programların kullanımı zaruri hale gelmektedir. Program, sildiğiniz dosyaların tamamen ortadan kaldırılması için onların üzerine rastgele anlamsız veriler yazmaktadır ve böylece üzeri yazılmış olan dosyalara erişim artık mümkün olmamaktadır.

Ücretsiz ve kullanımı oldukça kolay olan program, dosyalarınızı hemen bularak onları silmenize yardımcı oluyor. Ayrıca, sahip olduğu pek çok farklı silme algoritması sayesinde dosyanızın ne yöntem kullanılarak silineceğini de kendiniz seçebiliyor ve sonuç elde edebiliyorsunuz.