CD Recovery Toolbox

CD Recovery Toolbox

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 38,143
  • DOSYA BOYUTU 2.36 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici OEMailRecovery

Çizilmiş, bozulmuş ya da okunamayan optik medyalardan dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Kolay ve kullanışlı bir ara yüze sahip yazılım sayesinde CD, DVD, HD DVD, Blu-Ray gibi optik medyalardan dosya kurtarma yapabiliyorsunuz.

Her ne kadar günümüzde eskisine göre CD ve DVD benzeri medya araçlarının kullanımı oldukça azaltılmış olsa da özellikle eski verilerimize ulaşmak istediğimizde yıllanan araçlardan dolayı maalesef kayıplar yaşanabiliyor ve bunlara erişmek çok zor hale geliyor. Hem eskiyen sürücüler hem de disklerin kendileri nedeniyle yaşanan bu mağduriyete karşı üretilen programlardan birisi de CD Recovery Toolbox programı.

CD, DVD; HD FVD ve Blu-ray diskler için veri kurtarma yazılımı olan CD Recovery Toolbox, zarar görmüş olan disklerdeki verileri kurtarabilmeniz için kullanımı çok kolay bir sihirbaz sunuyor ve daha deneyimli kullanıcıların da faydalanabilmesi için detaylı ayarlar da barındırıyor. Tarama işlemini başlattığınızda diskte yer alan zarar seviyesine göre oldukça uzun sürebilen bir kurtarma süreci başlıyor ve tüm veriler kurtarılana kadar böyle devam ediyor.

Uygulama sistem kaynaklarını verimli kullandığı için tarama işlemi sırasında bilgisayarınızı kullanmaya da devam edebiliyorsunuz. Ücretsiz olan bu tip uygulamalar arasında en iyilerden birisi olan CD Recovery Toolbox, eğer diskiniz çok fazla hasar gördüyse maalesef kurtarma işleminde sorunlar yaşayabiliyor ve bazı bölümleri kopyalayamıyor.

Eğer standart Windows CD okuyucusunun okuyamadığı ve kopyalarken sıkıntı çıkardığı diskleriniz varsa bunları kurtarma ihtimaliniz arttırmak için programı denemeyi unutmayın.