CHECKSUM

CHECKSUM

kullanıcı

CHECKSUM, internet üzerinden bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz dosyaların doğruluklarını kontrol edebileceğiniz yardımcı bir araçtır.

CHECKSUM, kullanıcıların bilgisayarları üzerinde bulunan veya internet üzerinden bilgisayarlarına indirmiş oldukları dosyaların doğruluklarını kontrol edebilecekleri veya internet ortamına yükledikleri dosyalar için dijital imzalar oluşturabilecekleri ücretsiz bir programdır.

SHA1 ve MD5 kodlarını doğrulayabilen ve üretebilen program, internet üzerinden dosya indiren ve internet üzerine dosya yükleyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir programdır.

Kendisini Windows'un sağ klik menüsü üzerine entegre eden program, bu sayede kullanıcıların istedikleri dosya ve klasörleri çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kontrol etmelerine olanak sağlar.

Sabit diskinizden bile hızlı olarak çalışan program, ister tek bir dosyayı, ister tek bir klasörü, isterseniz de tüm sabit diskinizi oldukça hızlı şekilde doğrulayabilir.

Hash dosyaları olarak bilinen SHA1 ve MD5 kodlamaları oluşturabilen ve kontrol edebilen programı tüm kullanıcılarımıza tavsiye ederim.