Chrome AdBlock

Chrome AdBlock

kullanıcı
 • Lisans ÜCRETSİZ
 • TOPLAM İNDİRME 986,025
 • DOSYA BOYUTU 2.16 MB
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici gundlach

Chrome Adblock eklentisi, YouTube reklamları, pop-up'lar, banner'lar ve diğer tüm rahatsız edici reklamları engellemede iyi ve ücretsizdir.

Adblock, tarayıcıya ücretsiz olarak indirlip yüklenebilen reklam engelleyici. AdBlock, YouTube, Facebook, Twitch ve sıklıkla girdiğiniz favori sitelerde sinir bozucu reklamları engellemek için AdBlock Chrome eklentisini kullanabilirsiniz. AdBlock, 60 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve 350 milyondan fazla indirme ile en popüler Chrome eklentilerinden biri.

AdBlock Chrome Eklentisi

AdBlockChrome tarayıcılar üzerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş, online olarak gösterilen reklamları engellemeye yarayan bir eklenti. Mozilla Firefox'ta uzun süredir varlığını sürdüren Adblock, en nihayetinde Chrome için özel olarak tasarlanmış versiyonuyla da karşımıza çıktı.

Chrome Adblock sayesinde ziyaret ettiğimiz web sitelerinde gösterilen ve sayfa hızımızı fark edilir derecede düşüren reklamları engelleyebiliyoruz. Bildiğiniz gibi bu reklamlar bazen o kadar sık karşımıza çıkıyorlar ki sayfa hızımızı düşürmenin yanı sıra dikkatimizi dağıtarak sayfadaki içeriğe odaklanmamızı zorlaştırıyorlar. Neyse ki Adblock ile bunları filtrelemek çok kolay ve etkili.

Eklentinin çalışma mantığı son derece basit ve sistem üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yok. Uyguladığı filtreleme sonucunda web sitelerinde karşılaştığımız reklamları otomatik olarak engelliyor ve internette dolaşma hızımızı gözle görülür bir şekilde artırıyor.

Şayet eklentiyi durdurmak istersek bunu birkaç tıklama ile kolayca gerçekleştirebiliyoruz. Eklentiyi kendi isteğini doğrultusunda devre dışı bırakarak ilginizi çekebilecek reklamları da takip edebilirsiniz.

AdBlock Plus Chrome

AdBlock Plus, Dünyanın en popüler tarayıcı eklentisi ve Dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan ücretsiz reklam engelleyici. Logo reklamları, YouTube video reklamları, Facebook reklamları, açılır pencereler ve diğer tüm rahatsız edici reklamlar AdBlock Plus tarafından ortadan kaldırılır. YouTube reklamları, açılan pencereler ve kötü amaçlı yazılımları engellemek için AdBlock Plus Chrome eklentisini indirin. Chrome için AdBlock Plus yüklerken, tarayıcınız AdBlock Plus'ın geçmişinize ve bilgilerinize ulaşmak istediğini gösteren bir uyarı gösterir. Bu standart bir mesajdır, bilgileriniz güvendedir.

AdBlock Nedir, Ne İşe Yarar?

Teknik olarak reklam engelleyiciler reklamları engellemez; tarayıcıya içerik indiren web isteklerini engeller. Başka bir deyişle, reklam engelleyiciler, reklamların tarayıcınıza indirilmesini durdurarak web sayfalarının daha hızlı yüklenmesini sağlar ve daha iyi bir gezinme deneyimi sunar.

AdBlock nasıl çalışır? Adblock teknolojisi nelerin engelleneceğini ve gizleneceğini veya ziyaret ettiğiniz sayfalarda nelerin görünmesine izin vereceğinizi belirleyen filtre listeleri adı verilen basit listelere dayanır. Bu listeler basitçe "izin verilenler listesi" veya "engellenenler listesi" biçiminde bir URL listesinden oluşur. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde AdBlock, o web sitesinin bu filtre listelerinden birinde olup olmadığını hızlı bir şekilde kontrol eder. Listedeyse, harici içerik isteği engellenir ve reklam web sayfasına indirilmez. Özetle, AdBlock, girdiğiniz web sitelerinde nelerin engellenip engellenmeyeceğini belirleyen bu filtre listelerinde oluşturulmuş bir dizi kuraldır. Filtre listeleri, reklam engelleyicilerin veya reklam şirketlerinin geliştiricilerine bağlı olmayan üçüncü parti topluluk tarafından sağlanır.

AdBlock özelliklerine bakacak olursak;

 • YouTube, Facebook, Twitch ve tüm favori sitelerinizde aniden açılan pencereler (pop up'lar), reklamlar ve rahatsız edici banner'lar (video reklamları dahil)
 • Üçüncü parti izleyicileri engeller, gizliliğiniz korunur.
 • Kötü amaçlı reklamları kötü amaçlı yazılım, dolandırıcılık ve kripto para madencileri ile birlikte engelleyerek güvenle gezinin.
 • Sayfa yükleme sürelerini kısaltır ve daha hızlı internetin keyfini çıkarırsınız.
 • Filtreler, beyaz listeler, karanlık mod ve diğer renkli temalarla deneyiminizi özelleştirin.
 • Chrome profillerinizde beyaz listeleri ve özel reklam engelleme kurallarınızı yedekleyin ve senkronize edin.
 • Bazı reklamları çeşitli resimlerle değiştirerek özel reklam engellemenin keyfini çıkarın.

AdBlock Ücretli Mi?

Sizi yavaşlatan, yayınızı durduran, videolarla aranıza giren sinir bozucu reklamları engelleyen AdBlock, tamamen ücretsizdir. Ancak isteğe bağlı bağış seçeneği de sunulmaktadır. https://getadblock.com/tr/pay/ adresinden bağış yapabilirsiniz. Eklenti içinde özelleştirmelere erişmenizi sağlayan bir yükseltme seçeneği olan AdBlock Premium da sunulur.

AdBlock Plus Ücretli Mi?

AdBlock Plus, web deneyiminizi özelleştirmenize ve kontrol etmenize olanak tanıyan ücretsiz bir eklenti/uzantıdır. Can sıkıcı reklamları engelleyin, izlemeyi devre dışı bırakın, kötü amaçlı yazılım yaydığı bilinen siteleri engelleyin ve çok daha fazlasını yapın. Tüm büyük masaüstü tarayıcılar ve mobil cihazlarda kullanılabilir.

AdBlock Nasıl Kurulur?

İnternette her yerdeki reklamları engellemek için AdBlock'un ücretsiz reklam engelleyicisini indirin. AdBlock, ayrıca tarayıcınızı kötü amaçlı yazılımlardan korur ve reklamverenlerin gezinme geçmişinize ve kişisel bilgilerinize erişmesini engeller. Chrome için AdBlock otomatik olarak çalışır. "Chrome'a Ekle"ye tıklayın, ardından favori web sitenizi ziyaret edin, reklamların kaybolduğunu göreceksiniz. Göze çarpmayan reklamları görmeye devam edersiniz, favori sitelerinizi beyaz listeye alabilir veya varsayılan olarak tüm reklamları engellemeyi seçebilirsiniz.

AdBlock Kapatma

Sıklıkla girdiğiniz, güvendiğiniz web siteleri için AdBlock'u kapatmak isteyebilirsiniz. AdBlock kapatmak için, Google Chrome tarayıcısında adres çubuğunun yanındaki AdBlock simgesine tıklayın. Üç noktaya ardından "Bu sitede duraklat"a tıklayın. "Tüm sitelerde duraklat"a tıklarsanız AdBlock, girdiğiniz sitelerde reklamlar gösterilmeye devam edecektir. Girdiğiniz sitede belirli bir öğeyi gizlemek/engellemek isterseniz "Bu sayfada bir şey gizle" seçeneğini kullanabilirsiniz. Seçenekler'e tıklayarak filtre listeleri ve genel ayarlara göz atabilirsiniz.

AdBlock Güvenilir Mi?

AdBlock güvenilir mi? AdBlock Plus güvenli mi? Resmi tarayıcı eklentisi mağazaları ve AdBlock sitesi üzerinden AdBlock'u indirmek güvenlidir. AdBlock'u veya AdBlock'a benzer başka bir eklentiyi başka bir yerden yüklediyseniz, bilgisayarınıza bulaşabilecek reklam yazılımları veya kötü amaçlı yazılımlar içerebilir. AdBlock, açık kaynak bir yazılımdır; bu, herkesin kodu alıp kendi, bazen de kötü amaçları için kullanabileceği anlamına gelir.

AdBlock Kaldırma

Chrome için ücretsiz reklam engelleme eklentisi AdBlock'u kaldırmak isterseniz; AdBlock araç çubuğu simgesine sağ tıklayın (Mac'te Ctrl ile birlikte tıklayın) ve "Chrome'dan Kaldır"ı seçin. AdBlock kaldırılmıyor ise;

AdBlock'u Chrome'dan kaldırmanıza rağmen çıkmaya devam ediyorsa, büyük olasılıkla Chrome'n senkronizasyon özelliğiyle ilgili bir sorunla karşılaşıyorsunuz. Muhtemelen o bilgisayarda Chrome'da oturum açtınız. Chrome'da oturum açmak, Google hesabınız aracılığıyla oturum açtığınız tüm cihazlarınızda ayarlarınızı, yer imlerinizi, eklentilerinizi ve gezinme geçmişinizi kullanmanıza olanak tanır. Bir eklentiyi silmenize rağmen Chrome'da tekrar oturum açtığınızda geri geliyorsa,  Google hesabınızdaki senkronize edilmiş verileri yeniden yükleniyordur. Sorunu çözmek için, Chrome profilinizi yeniden oluşturmayı, Chrome senkronizasyonu sıfırlamayı, kullanıcı hesabını Chrome'dan kaldırmayı deneyin.