Color Enhancer

Color Enhancer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 568
  • DOSYA BOYUTU 0.15 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Color Enhancer, Google'ın renk körlerini hedef alarak geliştirmiş olduğu basit ama yararlı bir renk filtresi eklentisi.

Color Enhancer, renk körlerinin internet üzerinde daha rahat ederek renk algılarını yükseltebilmek adına geliştirilen yararlı, basit ve ücretsiz bir Chrome renk körü eklentisi. Google tarafından geliştirilen eklenti, renk körlerine sunulan bir renk filtresi. Bu eklenti sayesinde Google Chrome üzerinde renk filtresini düzenleyerek renk algınızı arttırabiliyorsunuz.

Sadece renk körlerine özel geliştirilen uygulama, normal gözlere sahip olan kullanıcıların görüşünü bozmaktadır. Bu nedenle renk körü değilseniz, eklentiyi yüklememeniz gerekiyor.

Eklentiyi Google Chrome için ücretsiz olarak indirdikten sonra tarayıcınızın sağ üst sekmesindeki ikonundan açarak hemen aktif edebiliyorsunuz. Etkinleştirilsin mi? sorusunun başındaki kutucuğu işaretleyerek çalışmasını sağladığınız eklenti üzerinde sonraki yapmanız gereken işlem görüş kalitenize göre renk filtresini ayarlamak. Oldukça basit bir kullanıma sahip olmasına rağmen, renk körleri için epey yararlı olan eklentiyi mutlaka indirerek kullanmanızı tavsiye ediyorum.