Data Saver

Data Saver

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,140
  • DOSYA BOYUTU 0.13 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Data Saver eklentisi sayesinde Google Chrome'unuzla daha hızlı web gezintilerine merhaba deyin.

Data Saver ya da Veri Tasarrufu olarak adlandırılan uzantı, Google Chrome kullanıcılarının web sitelerini çok daha tasarruflu ve hızlı bir şekilde ziyaret edebilmeleri için hazırlanmış ücretsiz uzantılar arasında yer alıyor ve resmi olarak Google tarafından hazırlanmış. Dolayısıyla web tarayıcınıza yüklemeden önce herhangi bir şüphe ya da tedirginliğe kapılmanıza gerek kalmıyor.

Uzantının temel işlevi, web sitelerini ziyaret ettiğiniz esnada verilerin ilk olarak Google Proxy sunucularına gönderilmelerini ve daha sonra burada sıkıştırılan bilgilerin tarayıcınıza sunulmasını sağlamak. Google sunucularında sıkıştırılan ve optimize edilen bu verilerin bilgisayarınıza ulaşması ve Chrome tarayıcınız tarafından yorumlanması işlemi de elbette daha kolay bir hale geliyor.

Hem internet kota kullanımını düşürmek isteyen hem de daha yüksek bir performans talep eden kullanıcılara yönelik olan eklenti, çok fazla bellek ya da sistem kaynağı tüketimi de gerçekleştirmiyor. Dolayısıyla kullanırken herhangi bir yan etkiyle karşılaşacağınızı da sanmıyorum.

Data Saver uzantısı maalesef Google Chrome 41 öncesi sürümlerde veya diğer web tarayıcılarında kullanılamıyor. Ayrıca kullanıcıların hepsine birden sunulmaması sebebiyle indirme sayfasına geçtiğinizde uzantının uyumlu olmadığına dair bir uyarı almanız da mümkün. Böyle bir durumda bir kaç gün bekledikten sonra yeniden denemenizi öneriyorum.