Disk Check

Disk Check

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,474
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Puran Software

Bilgisayarınızın sabit diskini hatalara karşı taramak ve düzeltmek için bu ücretsiz programı indirebilirsiniz.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Dilerseniz Dosya ve Disk Yöneticileri kategorisinden alternatif programlara göz atabilirsiniz.

Disk Check programı ile bilgisayarınızın sabit diskinde karşılaşabileceğiniz hatalar, bozuk sektörler gibi durumlara karşı önleminizi alabilir ve diski bu hatalara karşı taratabilirsiniz. Özellikle giderek yaşı artan sabit disklerde bu tip problemlerin giderek artması nedeniyle karşılaşılan sıkıntıların üstesinden gelmek için disklerin belirli aralıklarla taranması gerekmektedir.

Kolay kullanılabilir bir arayüze sahip olan uygulama, chkdsk aracından faydalanıyor ve diskinizin tüm yapısını elden geçiriyor. Kullanmak için tek yapmanız gereken Scan butonuna basmak ve sorunları gidermek için Fix ile Fix and Recover seçeneklerini kullanmak. Dilerseniz bir sonraki sistem başlangıcında disk taraması yapılmasını da isteyebilirsiniz.

Kişisel kullanım için ücretsiz olarak sunulan programı ticari olarak kullanmak isterseniz elbette satın almanız gerekiyor. Kişisel bilgisayar bakımınız için bilgisayarınızda bulunmasını öneriyor ve belli aralıklarla kullanmanızı tavsiye ediyorum.