Ditto

Ditto

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 755
  • DOSYA BOYUTU 3.38 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici sabrogden

Ditto programını kullanarak kopyala yapıştır işlemlerini en hızlı yoldan kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ditto programı, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda hazır olarak gelen pano yani clipboard yöneticisinin yerini alabilen ve böylece kopyala yapıştır işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmenize olanak tanıyan açık kaynak kodlu ve ücretsiz programlar arasında yer alıyor.

Çok sayıda farklı öğeyi panosunda depolayabilen ve daha sonra bu içeriklere kolayca ulaşmanıza yardımcı olan program, sadece yazıları değil, kodları, resimleri ve pek çok başka bilgiyi de panosunda barındırarak kopyala işlemini hızlıca gerçekleştirmenize olanak tanıyor. Elbette kopyalama işleminden sonra programın arayüzüne geçerek kopyalanan bu verileri seçebiliyor ve istediğiniz yere yapıştırabiliyorsunuz.

Aynı zamanda senkronizasyon özelliğine sahip olan Ditto, böylelikle birden fazla bilgisayar kullanmanız halinde kopyalanan verileri hepsine gönderebiliyor ve dilediğiniz gibi diğer PC'lerde yapıştırma işlemine devam edebiliyorsunuz.

Senkronizasyon işlemi sırasında verilerin şifreli olarak iletilmesi ise güvenliğine dikkat eden kullanıcıların beğenecekleri özellikler arasında yer alıyor. Bu sayede internet hattınıza sızabilecek kişiler veri paketlerini yakalasalar bile içeriğini çözemiyor ve bilgilere ulaşamıyorlar.

Türkçe karakterler konusunda sorun yaşamayan program, kopyalanan resimlerin küçük önizlemelerini de gösterebildiği için neyi yapıştıracağınızı tespit edebiliyorsunuz. Kısayol desteğine de sahip olması sayesinde programın ekranını görmek için her defasında ikonuna tıklamanıza gerek kalmıyor.

Yeni ve etkili bir pano yöneticisi arayanların göz atmadan geçmemeleri gerekenler arasında yer alıyor.