Drive Magic

Drive Magic

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 122
  • DOSYA BOYUTU 0.11 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SecurityXploded Inc

Bilgisayarınızdaki sabit diskleri istediğiniz zaman gizlemek ve ortaya çıkarmak için bu programı kullanabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızda bulunan sabit disk sürücülerinde bulunan dosyalar zaman zaman oldukça önemli olabiliyorlar ve iş yahut özel hayata dair arşivlediğimiz bu dosyaları yabancı gözlerden korumak gerekebiliyor. Dolayısıyla ya diskler üzerinde şifrelemeler yapmak gerekiyor, ya da disk ikonlarını göz önünden kaldırarak sanki diskler yokmuş gibi göstermek gerekebiliyor.

Pek çok disk şifreleme programı mevcut ancak bu programlar ile yarattığınız şifreleri unutmanız durumunda maalesef bir daha verilerinize ulaşamıyorsunuz ve bu sorun kişisel bilgi kayıpları ile sonuçlanıyor. Drive Magic gibi programlar ise sadece disklerin Bilgisayarım ekranından kaybolmasını sağlıyor ve böylece ilk bakışta tüm bilgilerinize erişilebilmesine engel oluyor.

Her ne kadar çok kapsamlı bir koruma olmasa da, bu yöntem bilhassa çocuklardan ya da rastgele bilgilerinize denk gelebilecek kişilerden korunmak için oldukça yeterli ve sizi de uğraştırmayacak bir yöntem denilebilir.

Programın arayüzü çok kolay kullanılır bir yapıya sahip ve komut satırı üzerinden kullanılıyor. Sadece bir kaç komut girilmesi gerektiği için disk gizleme ve ortaya çıkarma işlemlerini hemen tamamlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda kurulum gerektirmemesi sayesinde taşınabilir disklerinizde yanınızda taşıyabilir, daha sonra başka bilgisayarlarda da kullanabilirsiniz.