Dropbox for Gmail

Dropbox for Gmail

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 179
  • DOSYA BOYUTU 0.05 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Dropbox

Google Chrome tarayıcınızda kullanabileceğiniz Gmail için Dropbox eklentisidir.

Dropbox for Gmail, Google Chrome tarayıcılarınızda kullanabileceğiniz bir Dropbox link paylaşma eklentisidir. Eğer hem Dropbox hem de Gmail kullanıyorsanız, size çok zaman kazandıracak bu eklentiyi denemenizi öneririm.

Dropbox bildiğiniz gibi son yılların en popüler ve belki de en çok kullanıcı tarafından kullanılan bulut depolama servisi. Bir çoğumuz artık dosyalarımızı yedeklemek için Dropbox'u kullanıyoruz. Gmail'i de artık kullanmayan yoktur diye düşünüyorum.

Dropbox tarafından geçtiğimiz günlerde Chrome eklenti mağazasında kullanıcıların beğenisine sunulan Dropbox for Gmail'in tek bir amacı var o da paylaşmak istediğiniz Dropbox dosyalarını  kolayca Gmail'e göndermek.

Şu anda beta durumunda olan eklenti ile Dropbox dosyalarınızın linklerini Gmail içerisindeki bir maile eklemek artık çok kolay. Öncelikle Gmail hesabınızı açıp bir mail yazmaya başlıyorsunuz. Ardından da alttaki menüden Dropbox butonunu bulup hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

Daha sonra göndermek istediğiniz dosyayı ya da klasörü seçerek "Insert Link" butonuna tıklıyorsunuz. Böylece Dropbox sizin için tek bir tıkla göndermek istediğiniz dosyanın linkini maile ekliyor.

İster öğrenci olun ve sık sık ders notu paylaşıyor olun, ister yoğun çalışan bir ofis çalışanı olun, bu eklenti eminim çok işinize yarayacaktır.