dupeGuru

dupeGuru

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 576
  • DOSYA BOYUTU 11.73 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Hardcoded Software

dupeGuru ile bilgisayarınızda gereksiz yer kaplayan dosyaları tespit ederek silebilirsiniz

dupeGuru bilgisayarınızda gereksiz olarak yer kaplayan çift dosyaları bulma ve çift dosya temizleme konularında kullanıcılara yardımcı olan bir çöp dosya temizleme programıdır.

Bilgisayarımıza yüklediğimiz dosyaları yoğunluktan veya zamanımızın kısıtlı olmasından ötürü devamlı olarak kontrol edemiyoruz. Dalgınlıkla aynı dosyayı tekrar tekrar indirdiğimiz veya önceden arşivlediğimiz dosyalarımızı bir köşede unuttuğumuz durumlarda bilgisayarımızda aynı dosyaları depolamamız kaçınılmaz oluyor. Bu dosyalar hem boş disk alanımızı azaltmakta hem de sabit diskimizi şişirerek disk performanımızı düşürmekte, işletim sistemimizin açılışını, kapanışını ve işlem yapma hızını düşürmektedir. dupeGuru kullanarak eş dosya bulma ve eş dosya silme işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz ve sistemimizin daha verimli çalışmasını sağlayabiliyoruz.

dupeGuru ile sisteminizdeki belli bir klasördeki veya birden çok klasördeki eş dosyaları arayabiliyoruz. Program bu dosyaları bulduktan sonra bize listeliyor ve dosya adı, dosya konumu, dosya boyutu ve eşleşme yüzdesini raporluyor. Daha sonra bu dosyalar ile ne yapabileceğimizi seçebilmemiz mümkün. Program bize bu dosyaları farklı bir klasöre kopyalama, yeniden adlandırma veya silme seçenekleri sunmakta. Ayrıca dosyaların hangi program ile açılacağını da belirleyebiliyoruz.

dupeGuru bulunan eş dosyalar arasında arama yapabilmenize de imkan tanımakta. Program genel olarak ihtiyaca hizmet ediyor ve kolay bir kullanım sunuyor.