Endpoint Protector Basic

Endpoint Protector Basic

kullanıcı

Windowsiçin Endpoint Protector Basic programı, küçük ofislerde ya da evde kullanılan bilgisayarlarda verilerin çalınmaya karşı korunması için tasarlanmış bir güvenlik programıdır.

Windows için Endpoint Protector Basic programı, öncelikle bilgisayarlarınızdaki verileri korumak sonra da bilgisayarlarınıza zararlı yazılım dosyaları bulaşmasını önlemek amacıyla tasarlanmış bir güvenlik yazılımıdır.

Windows işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılabilen Endpoint Protector Basic, USB flash sürücüleri ile bilgisayarınızdan veri çalınmasını önler. Bu yazılım, hem küçük ofislerdeki bilgisayarlarda hem de evde kullanılabilir. Bilgisayarınızı kilitli olmayan şekilde bırakıp başından ayrılırsanız, USB flash sürücüler ile ya da başka taşınabilir aygıtların kullanımıyla bilgisayarınızdan veri çalınabilir. Ayrıca yine bu cihazların kullanılması sonucunda bilgisayarınıza zararlı yazılım içeren dosyalar bulaştırılabilir. Bu program, işte bu olaylara karşı bilgisayarınızı korur. USB girişlerine takılan cihazları tanıyarak üçüncü kişilerin veri giriş çıkışı yapmasını engeller.

Cihaz kontrolü niteliğine sahip olan bu program, yönetici paneli sayesinde cihaz aktivitelerinin tümünü görüntülemenizi sağlar. Böylece USB flash sürücülerini ve diğer taşınabilir aygıtları kontrol etmiş olursunuz. Yine programın dosya takip özelliği sonraki analizler için bilgisayarda hangi dosyaların bir çıkarılabilir cihaz tarafından okunduğunu ya da cihaza yazıldığını kaydeder. Böylece bilgisayarınızda tam koruma sağlar.