FlashTabs

FlashTabs

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 152
  • DOSYA BOYUTU 1.15 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici flashtabs.co

Google Chrome tarayıcılarınızda kullanabileceğiniz bir bilgi kartları eklentisidir.

FlashTabs, Google Chrome tarayıcılarınıza yükleyip kullanabileceğiniz bir bilgi kartları eklentisidir. Flash cards teriminin tam olarak Türkçe karşılığı bulunmasa da Türkçe'ye bilgi kartları olarak çevirebiliriz.

Özellikle öğrenciyseniz, diyelim ki bir sınava hazırlanıyorsunuz, ders çalışmak için en iyi yöntem bu bilgi kartlarıdır. Bilgi kartlarının genellikle ön yüzünde soru arka yüzünde de cevap bulunur. Bu sayede çok daha fazla bilgiyi çok daha verimli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

FlashTabs'da işte bu fikirden yola çıkarak geliştirilmiş bir Chrome eklentisi. Eklentiyi tarayıcınıza ekledikten sonra, yeni tab açtığınızda karşınıza bilgi kartları çıkmaya başlıyor. Bu sayede internette gezinirken bile bir şeyler öğrenmeye devam ediyorsunuz.

Eklentiyi ilk kurduğunuza karşınıza bir tanıtım çıkıyor ve böylece nasıl kullanacağınızı da öğreniyorsunuz. Zaten bir hayli kolay kullanıma sahip olduğunu söyleyebilirim. Kurduktan sonra ilk yapmanız gereken kendi bilgi kartlarınızı eklemek.

Sol taraftan destenize bir isim veriyor ve ardından da alt kısımdaki "new card" kısmına tıklayarak kendinize özel kartlar oluşturuyorsunuz. Örneğin "Türkiye'nin nüfusu kaç" yazıyor ve cevabını giriyorsunuz.

Bu şekilde birden fazla hazırladığınız soru kartları her yeni tab açışınızda karşınıza rastgele olarak geliyor. Soruyu gördükten sonra cevaba tıklayıp görebiliyorsunuz. Sadece ders çalışmak için değil aynı zamanda yeni bilgiler öğrenmek ve beyin egzersizi yapmak için de gerçekten çok etkili bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.