Free File Hash Scanner

Free File Hash Scanner

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 130
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici DVDAVITools

Dosyalarınızın eksik kopyalanıp kopyalanmadığını hesaplamak için bu ücretsiz programı kullanabilir ve MD5 hash sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

Not: Programın kurulum dosyası Google tarafından zararlı yazılım olarak algılandığı için indirme bağlantısı kaldırılmıştır.

Özellikle hassas dosyalar üzerinde çalışanlar dosyalarını bir yerden bir yere taşırken herhangi bir eksiklik olmaması gerektiğini ve bu eksikliklerin bazen internetten dosya indirirken, bazen de Windows'un kendi kopyalama sisteminden kaynaklandığını bilirler. Zira herhangi bir teknik sorunda telefonlar için romlar, bilimsel belgeler ve diğer klasör ile dosyalarda yaşanabilen bu sorunlar bir anda işlerinizin kitlenmesine neden olabilir.

Free File Hash Scanner programı ise elinizdeki bu değerli dosyaların hash kodlarını öğrenmenizi sağlıyor ve dosyalarınızı başka yere aldıktan sonra da ikinci bir tarama yapmanıza yardımcı olarak dosyaların hash kodları arasında bir farklılık olup olmadığını görmenizi, dolayısıyla kodlarda değişiklik varsa dosyalarda da değişiklik olduğunu farketmenizi çok kolay hale getiriyor.

Eğer teker teker bu dosyalarla uğraşmak sıkıcı geliyorsa ve toplu bir hash taraması yapmak istiyorsanız da buna imkan veren uygulama sonuçları kaydedebiliyor. Ayrıca elde ettiğiniz dosya hash sonuçlarını Virustotal üzerinden taratabiliyor ve virüs durumlarına göre kontrol edebiliyorsunuz. İnternetten indirdiğiniz dosyaların güvenilirliklerini de bu şekilde hızlıca görebilirsiniz.