Fullscreenizer

Fullscreenizer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 80,882
  • DOSYA BOYUTU 0.64 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Fullscreenizer

Fullscreenizer ile oyun pencerelerinizi tam ekran yapabilirsiniz

Fullscreenizer kullanıcılara pencere kenarlarını yok etme ve oyun pencerelerini tam ekran yapma konusunda yardımcı olan ücretsiz bir tam ekran oyun oynama programıdır.

Fullscreenizer'ın geliştirilme amacı bazı oyunlarda belli konfigürasyonlarda veya büyük ekran televizyonlarınızda oyun oynarken yaşanan FPS düşmeleri, ekran yenileme hızınınn (refresh rate) belli değerlerde sabit kalması gibi problemleri çözümlemektir. Ekran yenileme hızını belli değere sabitleyen oyunlar monitör tipini veya ekran çözünürlüğünü algılayamadığında yenileme hızını 24 Hz gibi düşük rakamlara sabitleyebiliyorlar. Bu problem nedeniyle oyunlar sisteminiz ne kadar yüksek konfigürasyona sahip olursa olsun kötü bir performanla çalışıyor ve oyun keyfiniz baltalanıyor.

Fullscreenizer bu problem için kolay bir çözüm sunuyor. Oyunları pencere halinde çalıştırdığınızda oyunlar FPS sabitleme işlemini gerçekleştirememektir. Oyunlar kendi ayarlarından pencere modunda çalıştırılabiliyor; fakat pencere kenarları nedeniyle tam ekranın verdiği keyfi veremiyor ve yanlış tıklamalar oyundan çıkmanıza neden olabiliyor. İşte Fullscreenizer bu pencere kenarlarını ve pencere küçültme ve kapatma tuşlarını yok ediyor ve oyunu ekranınıza yayarak köşesiz bir görünüm sunuyor.

Fullscreenizer oldukça kolay bir şekilde çalışmaktadır. Oyunlarınızın pencerelerini tam ekran yapmak için ilk adımda oyununuzu açarak oyununuzun ayarlarından oyunu pencere moduna getirmeli, sonrasında ise Fullscreenizer'ı çalıştırmalısınız. Sonrasında Fullscreenizer arayüzündeki menüden oyununuzu seçerek "Fullscreenize" tuşuna tıklamalısınız. Eğer oyununuzu Fullscreenizer menüsünde göremezseniz "Refresh" tuşuna basarak listeyi yenileyebilirsiniz.

Fullscreenizer Crysis 2 oyununda ortaya çıkan benzer bir problem sonucu geliştirilmiştir.