Glary Tracks Eraser

Glary Tracks Eraser

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 475
  • DOSYA BOYUTU 5.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Glarysoft Inc.

Glary Tracks Eraser sayesinde sabit diskinizde yer alan gereksiz dosyaları ve tarihçeleri kolayca temizleyebiliyorsunuz.

Glary Tracks Eraser programı, temel olarak bilgisayarınızdaki geçmişe dair izlerin silinmesi için hazırlanmış ücretsiz bir araç olarak karşımıza çıktı ve çok kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Başarılı arayüzü sayesinde bilgisayarınızda temizlemeniz gereken noktaları kolaylıkla tespit eden ve bunları size sunan Glary Tracks Eraser, geçmiş temizliği yapmak isteyen kullanıcıların favorileri arasında yer alacaktır.

Programın ilk dikkatimi çeken özelliği, sabit diskte bulunan gereksiz ve kalıntı dosyaları temizleyebilmesi oldu. Bu sayede çeşitli kurulup kaldırılan programlardan kalan dosyalar, temp dosyaları, artıklar, bozulmuş dosyalar gibi boşa yer kaplayan tüm dosyalardan kurtularak sabit diskinizi rahatlatmak mümkün hale geliyor. Tabii ki neyi silip silmeyeceğinize de karar verebiliyorsunuz.

Bunun yanında web tarayıcıların tarihçelerini de depolanmış eski dosyalarını da silebilen program, bu işlevi sayesinde gezindiğiniz eski web sitelerine dair tüm kayıtları ortadan kaldırarak kişisel gizliliğinizi korumanıza da yardımcı oluyor. Ayrıca Flash Player, FlashGet, QuickTime gibi başka uygulamaların yarattığı tarihçe dosyaları ve indirilen dosyaların ortadan kaldırılması da mümkün hale geliyor.

Temizlik işleminin ardından sunulan rapor sayesinde hangi gereksiz dosyalardan kurtulduğunuzu inceleme ve değerlendirme şansına da sahipsiniz. Çalışırken herhangi bir şekilde internet bağlantısı gerektirmemesi ve sistem kaynağı tüketmemesi sayesinde temizlik işlemi sürerken diğer işlemlerinize kolayca devam edebiliyorsunuz.

Bilgisayarınzıdaki kişisel gizliliğinize önem veriyor ve sabit diskinizi temiz tutmayı seviyorsanız kesinlikle denemeden geçmemeniz gereken programlar arasında yer aldığını düşünüyorum.