G.lux

G.lux

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 659
  • DOSYA BOYUTU 0.08 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Integers of K

Chrome web tarayıcınızda gözlerinizin yorulmaması için ekran renk sıcaklığını dilediğiniz hale getirebilirsiniz.

G.lux bir Google Chrome eklentisi ve Chrome web tarayıcınızın ekran sıcaklığının değiştirilmesi için kullanılıyor. Özellikle akşam saatlerinde ekranın çok fazla parlak kalması nedeniyle gözlerimiz zarar görüyor ve G.lux sayesinde bu sıcaklık çevreye daha uygun hale getiriliyor ve gözlerin zarar görmesi engelleniyor. Böylece hem daha kolay bir okuma deneyimi elde edilebiliyor hem de uzun saatler PC başında olanlar gözlerini koruyabiliyorlar.

Esasen F.lux adlı programın resmi olmayan Google Chrome eklentisi olan G.lux, tamamen ücretsiz olarak sunuluyor ve içerisinde tungsten, halojen ve floresan adlı üç mod barındırıyor. Bu modları direkt olarak adres çubuğundan seçebiliyor ve aktif hale getirebiliyorsunuz. Sık sık bilgisayar başında olup da internet gezintisi yapanların bir süre sonra gözlerinde meydana gelen kaşınma, gözyaşı, göz kırpma gibi sorunlara karşı kesinlikle denemesi gereken eklentiler arasında yer alıyor.

Kullanımı oldukça kolay olan eklenti, web tarayıcınızda herhangi bir yavaşlamaya da neden olmuyor ve Chromium tabanlı tüm tarayıcılarda kullanılabiliyor.