Google Tone

Google Tone

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 366
  • DOSYA BOYUTU 0.28 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Google Tone, tek tıkla internete bağlı tüm bilgisayarlarla web sayfasının adresini paylaşabildiğiniz bir Chrome eklentisi.

Google Tone, Google Chrome’da gezinirken yakınınızdakilerin de görmesini istediğiniz bir web sitesi ile karşılaştığınızda tek tıkla baktığınız web sitesinin URL’sini paylaşmanıza izin veren bir eklenti. O anda açtığınız sayfa ister bir dokümanı içersin, ister bir YouTube videosunu, ister de bir makaleyi… Bu ufak eklenti sayesinde yakındaki tüm internete bağlı bilgisayarlarla tek bir tıkla anında paylaşabiliyorsunuz.

Google’ın Chrome kullanıcıları için hazırladığı yepyeni eklentisi Google Tone, tarayıcımda şimdiye kadar kullandığım en farklı ve işe yarar eklenti diyebilirim. Sadece 286KB boyutunda olan eklenti ile o anda bakındığınız web sitesinin URL’sini bulunduğunuz ortamdaki diğer kişilerle paylaşmak son derece basit. Özellikle iş ortamında oldukça faydalı bir eklenti olduğunu düşündüğüm Tone ile URL yayını yapmak için tek yapmanız gereken eklentiyi bilgisayarınıza yüklemek ve Google hesabınızla oturum açmak. Bu aşamadan sonra dilediğiniz web sitesini sadece Google Tone simgesine tıklayarak (bir şey söylemeniz gerekmiyor.) yakınınızdaki tüm bilgisayarlarla paylaşabiliyorsunuz.

Bilgisayarın dahili mikrofonunu kullanan Google Tone eklentisini kullanarak web sayfasının bağlantısını ofisteki arkadaşlarınızla paylaşmanız için onların da bilgisayarlarında eklentinin kurulu olması gerekiyor. Bir URL paylaştığınız vakit, yakında internete bağlı ve bu eklentinin yüklü olduğu tüm bilgisayarlara URL ile birlikte Google profil adınız ve resminizin gösterildiği bir bildirim gidiyor. 

Şu an için sadece URL paylaşımını mümkün kılan Google Tone, ses tabanlı çalıştığından bilgisayarınızın dahili mikrofonunun sesinin oldukça açık olması ve ortamdaki ses düzeyinin az olması gerekiyor. Ayrıca kulaklığı da çıkarmanız gerekiyor.