grepWin

grepWin

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 905
  • DOSYA BOYUTU 0.64 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici stefanstools

Aradığınız bir kelimeyi yüzlerce metin dosyası arasından bulamıyorsanız, grepWin uygulaması ile bu metin dosyalarının içeriğinde aramalar gerçekleştirebilirsiniz.

grepWin uygulaması ile metin dosyaları içerisinde aramalar yaparak, aradığınız sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz.

Diyelim ki programlama işiyle uğraşıyorsunuz ve size lazım olan bir kod hangi dosyada bilmiyorsunuz. Tüm dosyaları tek tek aramak yerine, grepWin uygulamasını kullanarak aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımı ise kısaca şu şekilde; arama yapmak istediğiniz klasöre sağ tıklayarak grepWin uygulamasını seçin. Ardından, Search for kısmından aradığınız kod ya da metni yazarak alt kısımdan Search butonuna basmanız yeterli olacaktır. Arama sonuçlarında, istediğiniz kelimeyi içeren metin dosyaları listelenecektir.

Uygulama aracılığıyla sadece arama yapmakla kalmayıp, aradığınız bir metni uygulama üzerinden değiştirebiliyorsunuz. Bunun için de yapmanız gereken, Search for bölümünün altında yer alan Replace with kutucuğuna değiştirmiş olduğunuz metni girebilirsiniz. Size zaman ve hız kazandıracak grepWin uygulamasını mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.