Güvendeyim

Güvendeyim

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,394
  • DOSYA BOYUTU 6 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Uygulamam.com

AKUT Güvendeyim Android uygulaması ile afet anında sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirin.

Güvendeyim, olası bir afet durumunda sevdiklerinize bir SMS ile konum bilgisi gönderip güvende olduğunuzu haber etmeniz için geliştirilmiş bir mobil uygulama.

AKUT Güvendeyim uygulaması internetsiz çalışıyor, GPS üzerinden aldığı konumunuzu telefonunuzun kısa mesaj sistemi üzerinden belirttiğiniz kişilere gönderiyor. Özellikle deprem anında hayat kurtaracak bir uygulama.

Genel Bilgi Teknolojileri şirketinin AKUT Arama Kurtarma Derneği ile birlikte geliştirdiği Güvendeyim uygulaması, deprem gibi doğal afet anında konumunuzu tek bir dokunuşla önceden belirlediğiniz kişilere göndermenizi sağlayan hayati bir uygulama. Operatörlerin internet ve arama hizmeti veremediği bu durumlarda kullanılabilecek olan uygulama, çok basit tasarlanmış. Zor anlarda sevdiklerinize hayatta olduğunuzu iletmek için tek yapmanız gereken kırmızı butona dokunmak. Telefonunuzun GPS bağlantısı kullanılarak konum bilgileriniz alınıyor ve SMS ile iletiliyor. Uygulama ayrıca deprem, sel, yaygın konularında temel bilgiler veriyor.

Güvendeyim uygulaması nasıl çalışır?

Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Ardından uygulamanın ayarlar kısmına girerek, bir kişinin telefon numarasını sisteme eklemelisiniz. Numarayı eklemenizle birlikte Güvendeyim butonu aktif hale gelir.

"Son olarak deprem, yangın ya da farklı bir acil durumda butona tıkladığınız takdirde eklediğiniz telefon numaralarına tahmini konumunuz ve güvende olduğunuza dair SMS gönderilir. Güvendeyim uygulamasını indirmek ve numaraları eklemek dışında internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur. Güvende olduğunuza dair mesajın gidebilmesi için SMS hakkınızın olması gerekir. Ayrıca yeni eklenen bildirim özelliği ile Güvendeyim’e gelen yeni özellikleri takip edebilirsiniz."

Neden Güvendeyim kullanmalıyız?

Büyük doğal afetlerden sonra felaketin yaşandığı şehirde ya da çevresinde yaşayanlar, telefon hatlarına ya da internet erişimine yüklenirler. Bu sebeple iletişimde sıkıntılar çıkabilir. Güvendeyim uygulaması ise tek butona dokunmanızın ardından sevdiklerinize SMS üzerinden otomatik olarak tahmini konumunuzu iletmenizi sağlar.