Hardwipe

Hardwipe

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,261
  • DOSYA BOYUTU 8.81 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Big Angry Dog

Hardwipe silinen bilgilerinizin güvenliğini garantileyen bir programdır.

Hardwipe, kalıcı olarak dosya silmek ve gereksiz dosya temizlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir dosya silme programıdır.

Normal yollarla veya formatla sildiğiniz dosyalar aslında tam olarak silinmemektedir. Bu dosyaların sabit diskinizde bıraktığı kalıntılar nedeniyle dosyalar veri kurtarma yazılımları sayesinde tespit edilerek geri getirilebilmektedir. Hassas bilgileriniz söz konusu olduğunda bu durum kişisel bilgi güvenliğiniz açısından büyük bir tehdit oluşturur. Bu tip sebeplerden ötürü dosyaları kalıcı olarak silmek için geliştirilmiş özel bir araca ihtiyaç duymaktayız.

İşte bu amaçla kullanabileceğiniz bir program olan Hardwipe size oldukça pratik bir şekilde dosyaları kalıcı olarak silme imkanı vermektedir. Birkaç tıklama sonucu gerçekleştireceğiniz işlem sonucu sildiğiniz dosyalar tam anlamıyla silinecek ve dosya kurtarma yazılımları tarafından geri getirilemeyecektir. Böylece kişisel bilgi güvenliğiniz koruma altına alınmış olur.

Hardwipe kalıcı olarak dosya silmenin yanında gerksiz dosya silme özelliğine de sahiptir. Bu özellik sayesinde bilgisayarınızda yer kaplayan çöp dosyalardan kurtularak disk alanınızı daha verimli kullanabilir ve boş disk alanı yaratabilirsiniz. Uygulama Windows'un sağ tıklama menüsüne yerleştirdiği kısayollar sayesinde gereksiz dosya silme ve kalıcı olarak dosya silme işlemlerini tek bir tıklamayla gerçekleştirmenizi sağlıyor. Kullanımı oldukça pratikleştiren bu uygulama programa artı puan kazandırmaktadır.

Hardwipe gereksiz dosya silme ve kalıcı olarak dosya silme işlemlerini USB belleklerinize de uygulayabilmektedir. USB bellek temizleme işlemi diğer işlemler gibi oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Arkaplanda çalışma özelliğine sahip Hardwipe uzun işlemlerde sisiteminizin kilitlenmesini önler ve başka uygulamalar çalıştırmanıza imkan tanır.