Hash Reporter

Hash Reporter

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 593
  • DOSYA BOYUTU 0.05 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Vishal Gupta

Elinizdeki dosyaların farklı formatlardaki hash kodlarını sorgulayabilmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Hash Reporter programını kullanarak istediğiniz dosyanın tüm hash bilgilerine ulaşma imkanı ücretsiz olarak elinizde. Dilerseniz öncelikle hash kodlarının ne olduğundan kısaca bahsedelim. Pek çok farklı formatı olan hash kodları, sahip olduğunuz dosyaların özel algoritmalar yoluyla üretilmiş birer kimlik kartlarıdırlar. Bu kimlik kartları sayesinde indirdiğiniz dosyaların güvenilir olup olmadığını kontrol edebilir, internetten indirdiğiniz dosyalarda bir eksiklik olup olmadığını görebilirsiniz.

Bu program da pek çok hash kodu formatından en popüler olanlarını destekliyor ve MD5, CRC32, SHA1, SHA256 ve RIPEMD160 formatlarında hash kodlarını hesaplayabiliyor. Aynı zamanda elinizde dosya indirdiğiniz yerden aldığınız bir hash kodu varsa bunu elinizdeki dosya ile karşılaştırmanıza da imkan tanıyor. Daha sonra bu kodları toplu bir şekilde yazı dosyalarına kopyalayabilme şansınız da var.

Arayüz olarak çok temiz, sade ve rahat kullanılır olarak hazırlanmış Hash Reporter'ın tamamen ücretsiz olması ve taşınabilir bir yapıda olması da dikkat çekenler arasında. Hash kodu ihtiyaçlarınızı güvenle halledebileceğiniz bu uygulamayı denemeyi unutmayın.