Hash Tool

Hash Tool

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 526
  • DOSYA BOYUTU 0.65 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Vishal Gupta

Dosyalarınızın hash kodlarını görebilmek ve eşleştirebilmek için bu ücretsiz programı indirebilirsiniz.

Hash Tool uygulaması elinizde bulunan dosyaların hash kodlarını almanızı sağlayan programlardan bir tanesi ve küçük, ücretsiz ve taşınabilir yapısı ile tercih edilebilir uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulama herhangi bir kurulum gerektirmediği için sıkıştırılmış dosyasından çıkardıktan sonra hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Programı açtıktan sonra sürükle bırak desteğini kullanarak yahut File menüsünden istediğiniz dosyayı açabiliyorsunuz ve anında karşınıza istediğiniz hash kodları çıkıyor. Belirtilen hash kodu destekleri arasıdna MD5, CRC32, SHA1 ve SHA256 yer alıyor. Dilediğiniz kodu, kodun hemen yanında yer alan Copy butonuna basarak hafızaya alabilir ve dilediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Bunun yanında Hash Tool'un sağladığı avantajlardan birisi ise girdiğiniz bir hash kodunun seçeceğiniz dosya ile uyuşup uyuşmadığını sizlere bildirebilmesi. Böylece teker teker koddaki bütün harf ve rakamlara bakmanıza gerek kalmadan dosyanın tam olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz. Dosyaya kaydetme butonunu kullanarak ise hash kodlarını bir yazı dosyasına aktarabiliyorsunuz.