Internet Explorer 9 (Vista)

Internet Explorer 9 (Vista)

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 144,697
  • DOSYA BOYUTU 17.86 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

Microsoft'un en yeni, en hızlı internet tarayıcısı Internet Explorer 9 kullanıcıların karşısına çıktı. Internet Explorer yeni javaScript motoru Chakra ile daha hızlı, HTML5 ve CSS3 desteğiyle daha güzel bir web deneyimi sunmayı vaat edi

Microsoft'un daha minimalist bir tasarımla karşımıza çıkardığı yeni internet tarayıcısı Internet Explorer 9 kararlı sürümüyle kullanıcıların karşısına çıktı. Daha önceki Internet Explorer sürümlerindeki eleştirileri göz önünde bulunduran firma yeni sürümde kullanım kolaylığını ve daha iyi bir web tecrübesini ilk planda tutuyor.

HTML5 ve CSS3 desteği bulunan Internet Explorer 9 rakiplerini göz önünde bulundurarak hızında da farkedilir bir artışa gitmiş. Özellikle web geliştiricilerin eleştirilerini göz önünde bulunduran Microsoft "Chakra" adındaki yenilenmiş JavaScript motoruyla tüm kullanıcıları memnun etme peşinde.

Daha hızlı ve optimize edilmiş bir web deneyimiyle ve en iyi web tarayıcısı olma iddiasıyla yayınlanan Internet Explorer 9 sürümünü deneyerek Microsoft'un en yeni tarayıcısıyla hemen tanışabilirsiniz.

Internet Explorer artık son bulmuştur. Onun yerine yen işletim sistemlerine uygun olan Microsoft Edge indirebilirsiniz.

Internet Explorer 9 (Vista) Özellikleri

Diğer detaylar:

Daha hızlı bir web deneyimi

Internet Explorer 9 daha iyi bir web deneyimi için görüntü kalitesini artırırken eskisinden daha hızlı bir performansla karşımızda. Yeni Chakra JavaScript altyapısı ile web siteleri ve uygulamalar daha hızlı yüklenir ve yanıt süreleri daha kısa olur. Ayrıca tarayıcı kurulum aşamasında da eskisinden daha hızlı.

Web sitelerine odaklı arayüz

Internet Explorer 9 çerçeve tasarımından butonlarına kadar kullanıcılara web sitelerini daha iyi sunma amacında. Gezinme denetimleri basitleştirilerek daha hızlı ve göz yormayan bir deneyim hedeflendi.

Adres çubuğunda arama

Hem arama yapmak hem de otomatik tamamlama özelliğinden yararlanmak için tek adres çubuğu yeterli.

Sabitlenmiş siteler

Sabitlenmiş siteler özelliğiyle, sık kullandığınız sitelere önce Internet Explorer'ı açmak zorunda kalmadan doğrudan Windows görev çubuğundan ulaşabilirsiniz.

SmartScreen Filtre

İnternetten bilgisayarınıza giren kötü niyetli yazılımlar, kimlik avcıları bu filtre ile önlenerek çevrimiçi bankacılık ve alışverişleriniz eskisinden daha güvenli hale getirilir.