Kalkulilo

Kalkulilo

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 38
  • DOSYA BOYUTU 4.10 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Alexander Clauss

iPhone ve iPad cihazlarınızda gelişmiş hesap makinesi işlemlerini Kalkulilo ile kolayca ve ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kalkulilo uygulaması, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz hesap makinesi uygulamaları arasında yer alıyor. Cihazınızla birlikte gelen basit hesap makinesinin aksine, içerisinde çok gelişmiş araçlar barındırması ve bunu tamamen ücretsiz olarak sunması elbette uygulamanın dikkat çekici yanlarından bir tanesi.

Bilimsel bir hesap makinesi olarak, fizik, matematik, iş dünyası ve diğer tüm hesaplama ihtiyaçlarınız için ihtiyacınız olabilecek tüm araçlara bu uygulamada erişebiliyorsunuz. Basit aritmetik hesaplamaların yanında, logaritmalar, üstler, karekökler, trigonometri ve diğer özellikleri de destekleyen uygulama, gerçekleştirmek istediğiniz hesaplamalar konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.

Bu temel ve gelişmiş matematik işlemlerinin yanında, istatistik değerlerini de kolayca hesaplayabilen uygulama sayesinde ortalama almak, standart sapma hesaplamak, varyasyon ve deviasyon hesaplarını tamamlamak da sadece bir kaç değer eklemenizi gerektiriyor ve sonuçlar hemen size sunuluyor.

Eğer tüm bu karmaşık araçları kullanmak istiyorsanız elbette uygulamanın basit olan arayüzünü kullanarak temel hesaplama işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamada farklı işlere yarayan işlem kategorileri farklı şekilde renklendirildiği için bunlar arasında ayrım yapmak da bir o kadar kolay olacaktır.

Uygulamanın arayüzü iyi tasarlanmış ancak iOS 7'nin estetik görünümünden biraz uzak. Bazı okuyucularımız uygulamanın geri kaldığını düşünebilirler ancak Kalkulilo'nun fonksiyonellik üzerine hazırlandığı da unutulmamalı. Gelişmiş ve bilimsel bir hesap makinesi uygulaması arayanlar uygulamayı kaçırmamalılar.

Uygulama ücretsiz ancak reklamlarla desteklendiği için reklamlardan kurtulmak isterseniz uygulama içi satın alma seçeneklerini kullanarak kolayca onları kaldırabilirsiniz.