Kripto Video Protector & Media Player

Kripto Video Protector & Media Player

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 665
  • DOSYA BOYUTU 23.84 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Rentanadviser.com

Kripto Video Protector & Media Player bir video şifreleme ve oynatma yazılımıdır

Kripto Video Protector & Media Player hem video oynatmanıza hem de video şifreleme özelliğiyle videolarınızı koruma altına almanıza imkan tanıyan bir medya oynatıcı

Kripto Video Protector & Media Player PPMF formatındaki şifre korumalı video dosyaları oluşturmanıza ve bu formattaki dosyaları oynatmanıza izin veriyor.

PPMF Password Protected Media File (Şifre Korumalı Medya Dosyası) Nedir?

PPMF dosyası medya dosyasının (video veya ses mp3 gibi) AES-256 yöntemiyle şifrelenerek paketlenmiş halidir.

PPMF dosyasında veri kaybı yaşanmaz. İstenildiğinde şifresini girerek PPMF dosyaları eski orijinal hallerine geri döndürülebilir (orijinal dosya ismi, dosya oluşturma, değiştirme vs. dahil).

PPMF dosyasındaki bütün veriler şifrelidir dolayısıyla şifresi bilinmeyen bir PPMF dosyası oynatılamaz, içeriği hakkında bilgi edinilemez, orijinal dosya isimi belirlenemez ve deşifrelenemez.

PPMF dosyası şunlardan oluşur: Medyanın şifrelenmiş hali, video poster resmi, video içeriğinden alınmış resimler, medya dosya ismi, puanlama, kodek bilgisi, medya tanımlayıcı etiketler, altyazılar vs.

PPMF dosyaları poster resimleriyle beraber listelenebilirler (sanki klasör içindeki resim dosyalarını önizlemek gibi)

PPMF dosyasının poster resmi üzerinde farenizi gezdirdiğinizde video içeriğine ait resimler gösterilir ayrıca video oynatılırken ilerleme çubuğu üzerinde farenizi gezdirdiğinizde videonun o bölümüne ait resim gösterilir (YouTube oynatıcısında olduğu gibi).

PPMF dosyaları şifresi girilerek bekleme yapmadan, geçici dosya oluşturmadan ve bilgisayarda iz bırakmadan direkt oynatılabilir.

PPMF dosyalarına puan verebilir, medya tanıtıcı anahtar kelimeler ekleyebilir (etiket), poster resmini değiştirebilir (dosyadan, video resimlerinden veya video oynarken şipşak resim çekerek), sonradan altyazı ekleyebilirsiniz.

PPMF dosyalarını listelerken puana göre sıralayabilir, etikete göre arama ve filtreleme yapabilirsiniz.

Medya Oynatıcı Özellikleri

Kodek kurmanıza gerek kalmadan bütün medya dosyalarını oynatır (HEVC x265 12-bit ile kodlanmış videolar dahil).

Altyazı metin kodlaması otomatik algılanır. Böylece hiçbir ayar yapmaya gerek kalmadan altyazılar düzgün gösterilir.

Normal medya dosya uzantılarını programa atadığınızda medya dosyalarını çift tıklayarak direk oynatabilirsiniz.  Medya dosyasını sağ tıklayıp Birlikte aç menüsünü kullanarak dilediğiniz dosya türünü Kripto Video Protector programına atayabilirsiniz.

Gizlilik ve Güvenlik

PPMF dosyalarını oynatırken ikide bir şifre girmenize gerek yoktur. Programı açtıktan sonra girdiğiniz şifreler geçici olarak program kapatılıncaya kadar Securestring teknolojisi ile hafızada tutulur.

Programı açık unutma ihtimaline karşı önlem alınmıştır. PC ayarladığınız süre boyunca boş kaldığında veya Panik düğmesine bastığınızda program kilitlenir. Kilidi açmak için daha önce girmiş olduğunuz şifrelerden birini girmelisiniz. 3 kez üst üste yanlış şifre girildiğinden program kendini kapatır.


Altyazıdan Türkçe Dublaj

Altyazıdan Türkçe dublaj özelliğini kullanarak Türkçe altyazılı filmleri TTS kullanarak bilgisayara seslendirip filmleri Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz.
Bu özellik altyazı okumaktan hoşlanmayanlar, görme engelliler, yavaş okuma problemi olanlar, yaşlılar ve okumayı yeni öğrenmiş çocuklar için çok faydalı bir özelliktir.

Altyazı İndirme

Yabancı film ve diziler için otomatik Altyazı bulup indirme olanağı vardır. Altyazılar dosya parmak izine göre (hash code) veya dosya ismine göre aratılabilir. Dizilerin sezon ve bölüm numaraları dosyadan otomatik algılanır ve buna göre arama yapılabilir.

Altyazı Senkronize Etme

Senkronize olmayan altyazıları zaman veya FPS ayarlaması yaparak film ile uyumlu hale getirebilirsiniz.

PPMF Kopya Bulucu

Bu özellikle birbirinin aynı olan PPMF dosyalarını bulup kopyalardan dilediğinizi silerek diskinizden yer açabilirsiniz.

Lisans

Programın temel özellikleri ücretsizdir. Normal medya dosyalarını oynatmak, altyazı indirmek ve senkronize etmek, medya şifrelemek, medya deşifrelemek, PPMF dosyalarını listelemek ve oynatmak (ppmf dosyalarını oynatmaya başlamadan önce “programı yükselt” hatırlatması yapar oynatmayı kısıtlamaz)

Ücret Gerektiren Özellikler

PPMF şifre değiştirici (Bu özelliği kullanmadan da şifre değiştirebilirsiniz. Önce dosyayı deşifreleyerek orijinal medya dosyasını elde edersiniz sonra da yeni bir şifre ile şifrelersiniz. )

PPMF kopya bulucu

PPMF aramak, puan vermek ve sıralamak