Launcher Dock

Launcher Dock

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 668
  • DOSYA BOYUTU 7.2 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Launcher Dock

Launcher Dock, çalıştırılacak olan uygulamaları yönetmenize ve açılış sırasındaki ekran çözünürlüklerinizi belirlemenize yardımcı olan bir programdır.

Launcher Dock, sistem başlangıcı sırasında çalışan uygulamaları yönetebilmeniz amacıyla tasarlanmış olan kullanışlı bir programdır. Programın amacı açılış sırasında yer alan uygulamaların açılış sırasını ve şeklini düzenleyerek, bilgisayarınızın açılış hızını arttırmaktır.

Aynı zamanda birden fazla ekran kullanmakta olan Windows kullanıcılarının çok işine yarayacak olan program yardımıyla hangi uygulamanın hangi ekran üzerinde başlatılması gerektiğini ayarlayabilirsiniz.

Sisteminiz üzerinde yer alan tüm uygulamalar için farklı açılış ayarları belirleyebileceğiniz program, Windows işletim sisteminin açılmasıyla birlikte çalışmak istediğiniz tüm programları belirlemiş olduğunuz yerleşim planına göre çalıştırarak ekrana getirmektedir.

Oldukça sade bir arayüze sahip olan program tek bir pencereden oluşmaktadır ve o an üzerinde çalışmakta olduğunuz herhangi bir uygulamayı doğrudan ana penceresi üzerinde sizin için listelemektedir. Eğer programı çalıştırdığınız zaman liste üzerinde herhangi bir uygulama yer almıyorsa "Refresh" butonu yardımıyla listeyi tekrar güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Liste üzerinde yer alan uygulamalara tıklayarak başlangıç sırasında hangi monitör üzerinde açılması gerektiğini ve hangi ekran boyutlarında çalışması gerektiğini hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Launcher Dock içerisinde yer alan özel Firefox desteği yardımıyla kullanıcılar bilgisayar açıldığı sırada açılmasını istediği web sayfalarını belirleyebilirler. Bu sayede bilgisayar açılışı sırasında kullanıcıların önceden tanımlamış olduğu web sayfaları otomatik olarak Firefox tarayıcısı üzerinde açılacaktır.

Bilgisayarınız açılır açılmaz çalışacağınız programları sizin yerinize otomatik olarak başlatarak size zaman kazandıracak pratik bir program olan Launcher Dock'u denemenizi tavsiye ederim.