LotoMax

LotoMax

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 21,918
  • DOSYA BOYUTU 0.50 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici LotoMax

Çok detaylı inanılmaz analizler


Devasa ticari ve kurumsal paket programlar hariç, her programın öncelikle kişisel ihtiyaçtan doğması ve bu sebeple yazılmaya başlanması gibi bu programı da öncelikle merak ve kişisel kullanım amaçlı yazmaya başlamıştım. Ancak yazdıkça ve yeni yeni yöntemler geliştirip farklı yaklaşımlar ortaya çıkardıkça ve keşfettikçe bu çalışmaları sunmaya, paylaşmaya karar verdim. Açıkçası yapmaya çalıştığım şey; hayatın pek çok alanında kullanılabilir olduğuna inandığım Teknik Analiz mantığında rakamların sihirli dünyasında yol almak ve Türkiye' de Sayısal Loto' da Teknik Analiz Dönemini başlatmak. Ülkemizde konuyla ilgili yazılmış gerçekten çok program olmakla birlikte bu programla yeni bir soluk gelmesi kaçınılmazdır.

Piyasada konuyla ilgili gerçekten tabiri caizse tonlarca program var. Bir ara birkaç programı incelemiştim. İçlerinden 1-2 tane iyi program olmasına rağmen genel olarak sıradan ve birbirini tekrar eden nitelikte olduklarını görüyoruz. Dediğim gibi iyi kötü, ucuz - pahalı birçok program ve ücretli üyelik usulüyle çalışan birçok web sitesi var ancak ben birkaçını incelediğimde burada deklare etmek istemediğim çeşitli analiz hataları ya da istatistikİ® yanlışlar olduğunu gördüm. O yüzden bu programda o yanlışları tamamen minimize etmeye çalıştım. Bir de açıkçası 13 milyon 983 bin 816 olasılığı hesap edip yazdıran bir program yapmanın, teoride güzel ancak pratikte ne kadar anlamsız olduğunu bu sayının büyüklüğünü düşünebilen herkes kabul edecektir. Bu kadar kolonu bırakın oynamayı, incelemek için bile hayatınızın bilmem kaç ayını harcamanız gerekecektir.

Sayısal Loto' da aslına bakarsanız en basit ana mantık şudur. Yandaki "Test" kısmında da uygulayıp görebileceğiniz gibi örneğin 100 çekiliş sonucunda tüm sayıların ortalama yaklaşık 100x6/49=~12,24' er kez gelmesi gerekirken bir sayı 20 kez gelebilmekte ve bir başka sayı ise hiç gelmeyebilmektedir. Fakat çekiliş sayısı arttırıldığında ve örneğin 1.000.000 çekiliş yapıldığındaysa gelme oranları birbirine oransal olarak oldukça yaklaşır. Yani bu programda dayandığım çok sayıda noktadan biri de matematiğin bu gerçeğidir. Bir sayı 100 çekilişte 20 kez çıkmış ve diğer sayı hiç çıkmamışsa hiç çıkmayan sayının gelme şansı diğerine nazaran çok çok fazla olacaktır. Matematik bize bunu söyler. Ben açıkçası bu programda 13 milyon 983 bin 816 olasılığı hesaplatıp bastırmaktansa son kullanıcıya daha net ve düz bir bakış açısı sunmak istedim. Tabiİ® ki bu bakış açısı salt bu faktörle sınırlı değil ve bu kadar basit değil. Programı şöyle bir alıcı gözle incelerseniz burada yazamayacağım kadar çok sayıda, gerçekten ciddi detaylar ve analizler bulacaksınız. Formüllerini kendim geliştirdiğim çeşitli osilatörler, indikatörler, vs... Şimdi bunlara bakıp da "off be adam amma saçmalamış alt tarafı tesadüfen çıkan sayılar işte" diyebilirsiniz. Yanılıyorsunuz... Bakın hisse senetleri piyasasında da temel olarak 4 veri vardır. Bir hisse senedinin gün içinde gördüğü minimum, maximum değerler ile kapanış değeri ve volume (hacim) bilgisi. Yani sadece bu 4 temel veri baz alınarak oldukça ciddi yüksek matematik denklemleri kullanılarak ayrıntılı analizler yapılmış ve neredeyse bir asırdır geliştirilen, standartlaşmış ve literatüre geçmiş yüzlerce formül, indikatör vs. vardır.

Tüm bunlarla birlikte programa çok fazla filtre konulabilir(di). (n+1) (n+2) gibi filtrelerle, ardışık sayıların çıkma ihtimali göreceli olarak tabiİ® ki daha az olacağından bunları elemek de bir mantıktır aslında. Aynı şekilde 01-11-21-31-41 gibi sayıların bir kerede gelme ihtimali daha düşük olacağından bunlara da kısıtlar konulabilir(di). Aslında kendi içerisinde tutarlı olduğu ve asıl önemlisi sonuca götürebildiği ve rakamsal olarak analiz edilebildiği sürece hepsi, tüm yöntemler mantıklıdır. Başak bir yöntemde de boş bir loto kuponuna göre düz ve düzenli çizgi oluşturacak şeklinde sayıların gelmesinin ihtimalinin düşüklüğüne göre kısıtlar koyabiliriz. Örneğin 2-11-20-29-38-47 sayılarının aynı çekilişte yanyana gelmeleri ihtimalinin normalden daha az oluşu gibi. Yani sizin anlayacağınız, bu kısıtların sonu yok. Her türlü kısıt geliştirebilirsiniz. Ben bu programda burada saydığım ve saymadığım çok fazla filtreyi değişik ağırlıklarda kullandım ve formüller geliştirdim. Tıpkı ilaç yapmak gibi. Doğadaki bazı etken maddelerin uygun oranlarda karıştırıldığında mucize bir ilaca ya da uygun olmayan oranlarda karıştırıldığında bir zehre dönüşebildiğini hepimiz biliyoruz. Aslında size bir itiraf: Yıllar önce çocukluğumda babam 5 tutturunca artık bizim aileden, yakın çevremizden, oturduğumuz apartmandan ve hatta mahalleden bile bir başka insanın Sayısal Loto' da büyük birşeyler tutturmasının ihtimalinin azalması (bakın kalmaması demiyorum ama çok ciddi oranda azalması diyorum) gerçeği sonucunda yaklaşık bir 20 yıl kadar sayısal lotoyla hiç ilgilenmemiştim. Hatta çevremdeki herkese bunu böyle açıkladığımda gülümsemelerle karışık tepkiler alıyordum. Neyse şimdi aradan yeteri kadar uzun zaman geçti ve tekrar ilgilenebilirim :)

Başta da açıkladığım gibi programın bir güzelliği ve farkı da; bu programda kendi benzersiz formülasyonlarınızı geliştirerek isimlendirebilir, bunları teknik analiz histogramında grafiğe dökebilir, diğer insanlarla paylaşabilir ve en önemlisi de dilerseniz 1. haftadan sonuncu haftaya kadar ya da dilediğiniz iki tarih arasında tutarlılık testine tabi tutabilirsiniz. Yani belki de en doğru ilacın çok hassas karışımlarla bulunabilmesi gibi o sihirli karışımı siz bulacak ve oluşturduğunuz formüle göre oynadığınız Sayısal Loto kuponu ile eski TL' ye göre trilyoner, YTL' ye göre ise milyoner olacaksınız.

Buraya kadar okuduysanız eh artık ne diyeyim… Bol analizli günler diliyorum. Ve tabiİ® ki bol şans.