MacDrive

MacDrive

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 5,497
  • DOSYA BOYUTU 12.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Mediafour

Windows üzerinden Mac işletim sistemine uygun formatlanmış belleklere tam ulaşım ve kontrol sağlayan bu program, gelişmiş opsiyonlarıyla dikkat çekiyor.

Windows kullanıcıları için işletim sistemine yönelik herhangi bir uyum sorunu diğerlerine oranla pek az yaşansa da, Apple ve Mac OS kullanıcılarının yükseliş trendi de gözden kaçmamalı. Bunun neticesinde MacDrive'ın tamamen çözebileceği bir sorunsalın varlığına değinmekte fayda var:
Mac OS için formatlanmış bellekler ve sabit diskler Windows ile uyumlu çalışmadıkları için genelde formatlanmak zorunda kalıyorlar ve bu işlem dosya aktarımını engelliyordu.

Neyse ki MacDrive, senelerdir bu işe çözüm getiriyor ve Mac OS için düzenlenmiş bellek ve sabit diskler üzerinde tam hakimiyet kurmanızı sağlıyor. Ne var ki, piyasadaki birçok programın dışında, MacDrive size başka opsionlar da sunuyor. Liste şu şekilde:

Mac Disklerini yönetme, formatlama, bölümlendirme ve onarma seçenekleri
Mac Drive ile dosya yönetimi altında yapamayacağınız işlem yok. Dilediğiniz dosyaları okuyup yazabileceğiniz gibi disk bölümlendirme işlemlerini de sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Daha da geliştirilen onarma seçeneği ile dosya güvenliğiniz de eskisinden daha iyi durumda.

Mac için formatlanmış CD ve DVD yazabilme özelliği
Şimdiye kadar size Windows üzerinden Mac dosyaları okuma yeteneğinden bahsettik, ancak MacDrive Mac OS kullanıcıları için Windows üzerinden CD ve DVD yazma özelliğine de sahip.

MacDrive, klasik Mac OS ve OS X'in HFS ve HFS+ formatlarını tanıyıp bunlarla kolay işlem yapabildiği gibi Windows üzerinden Mac kullanıcılarına yönelik işlemleri gerçekleştirmenizi de mümkün kılıyor.