MD5Hunter

MD5Hunter

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 289
  • DOSYA BOYUTU 0.02 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Daapii

Bilgisayarınızdaki dosyaların MD5 checksum kontrollerini yapabilmek için bu ücretsiz programı indirin.

MD5 sık sık önemli dosyalar kopyalayanların aşina oldukları terimlerden bir tanesi. Temel olarak her dosyanın bir hash hesaplaması sonrasında MD5 kodu bulunmaktadır ve o dosyaya özel bu kod sayesinde dosyanın kopyalama, taşıma gibi işlemler sonucunda değiştirilip değiştirilmediği anlaşılabilmektedir. Özellikle sistem açısından önemli dosyaların kopyalanmasının ardından bir MD5 kontrolü yapılması eksik kopyalama gibi sorunlara karşı alınacak iyi önlemlerden bir tanesidir.

MD5Hunter programı da checksum hesaplaması yaparak size dosyanızın MD5 değerlerini verebilen programlardan bir tanesi. Hızlı ve küçük yapısı sayesinde çok kolay kullanılabilen programın hiç bir kullanıcıyı zorlamayacağına eminim. Aynı zamanda bilgisayarınızda bulunan bir dosyadan MD5 hashlerini de çekebilen program birbirinin kopyası olan kodları da eleyebiliyor.

Ücretsiz olarak sunulan program aynı zamanda açık kaynak kodlu. Sık sık oyun indirme gibi işlemler yapanlar da oyunla birlikte sunulan hash hesaplamasını indirilen dosya üzerinde kontrol edebilirler.