MediaInfo Lite

MediaInfo Lite

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 407
  • DOSYA BOYUTU 1.89 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Codec Guide

MediaInfo Lite, bilgisayarınız üzerinde yer alan medya dosyalarını analiz etmenize olanak sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.

MediaInfo Lite, oldukça kullanıcı dostu bir ortamda ses ve video dosyalarınızı analiz etmenize olanak sağlayan kullanışlı bir yazılımdır. Özellikle ses ve video işlemeyle uğraşan kullanıcıların çok işine yarayabilecek program, ses ve video arşivleri yapmak isteyen kullanıcılar için de yardımcı bir araç olacaktır.

AVI, MP3, MOV, WAV ve daha bilinen birçok ses ve video formatı için destek sunan yazılım, aynı zamanda kendisini Windows sağ klik menüsüne de ekleyerek kullanıcıların medya dosyalarını kolay bir şekilde analiz etmelerine olanak sağlıyor.

Programın arayüzü karmaşık olmayan düzeni ile klasik bir Windows penceresinden ibarettir ve medya dosyalarına ait özellikler alt alta sıralanmaktadır.

Ses ve video dosyalarını analiz etmek için dosya yöneticisi veya sağ klik menüsünü kullanabileceğiniz program, sürükle bırak desteğine ne yazık ki sahip değildir.

Medya dosyalarının analizi sonrasında kullanıcılara ad, boyut, biçim, süre, genel bit hızı ve bit modu, kanal modu, örnekleme hızı, bit derinliği, akış boyutu, kodek kimliği, sıkıştırma modu ve daha birçok ayrıntı sunan MediaInfo Lite gerçekten çok kullanışlı bir programdır.

Sistem kaynaklarını oldukça ılımlı şekilde kullanarak işlemcinizi yormadan çalışan program, oldukça iyi tepki süresine sahiptir. Testlerim sırasında herhangi bir hata, donma, takılma gibi bir sorunla karşılaşmadığım MediaInfo'yu tüm kullanıcılarımıza tavsiye ederim.