Memtest86

Memtest86

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 41,742
  • DOSYA BOYUTU 5.78 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici PassMark Software

Bilgisayarınızın belleklerinde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bu sorunları Memtest86 ile kolayca tespit edebilirsiniz.

Memtest86 uygulaması donanım meraklılarının yakından bildikleri bir program. Zira kasadaki RAM'lerde herhangi bir sorun olduğunda bunu tespit edebilmek için kullanılabilecek en yetkin programlardan birisi olan Memtest86, ücretsiz bir test aracı olarak kullanıcılara sunuluyor.

Hafızada gerçekleşebilecek teknik sorunların veri kayıpları ve sürekli mavi ekran almak gibi sorunlara sebep olabileceği göz önüne alındığında sorunun gerçekten ramlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek çok önemli hale geliyor.

Mavi ekranlarda yer alan raporların maalesef sadece bellek değil diğer donanımlar ile de ilişkili olması nedeniyle sorunun bellekten kaynaklanması durumunda bile yeterli bilgi edinmek mümkün olmuyor ve Memtest86 tam da bu nedenle belleklerinizin test edilmesi aşamasında devreye giriyor.

Windows'unuz açılmasa bile flaş diskten boot edilebilir halde çalışan uygulamayı kullanmadığınız bir flaş diskte tutmanız sorunlar olması halinde hemen kullanabilmenizi sağlayacaktır.