modTuner

modTuner

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 335
  • DOSYA BOYUTU 4.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Burnt Fuse

modTuner, Windows Mağazası'ndaki en kaliteli akort etme uygulaması ve de ücretsiz.

modTuner, Windows 8.1 üzeri tablet ve bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en iyi akort etme uygulaması ve gitar, viyola, kema, ukulele, çello enstrümanları dahil çok sayıda müzik enstrümanını akort etmenize yardımcı oluyor.

Mobilde tarafta GuitarTuna uygulamasını alternatif olarak gösterebileceğim uygulamanın Windows platformunda bir alternatifi bulunmuyor. Ücretsiz deneme sürümü olarak indirip kullanabildiğimiz akort etme uygulaması sayesinde yeni çalmaya başladığınız bir enstrümanı fazla uğraşmadan kolaylıkla akort edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken entrümanınızdan notalara teker teker basmak ve sonrasında uygulamadan ilgili notanın rengini takip etmek.

Yeni aldığınız veya akortu bozulmuş bir enstrümanı birkaç saniye içerisinde akort edebileceğiniz uygulamanın çalışma mantığı ise oldukça basit. Enstrümanınızın herhangi bir notasına bastığınızda uygulama Windows cihazınızın mikrofonunundan sesli alıyor ve doğru bir şekilde iletiyor. Notanın yanındaki renge göre ayarlamanızı kolaylıkla yapıp akort etme işlemini tamamlıyorsunuz. Tabii ki sesin mikrofondan alınması demek hassas bir algılama demek. Bu noktada sesli bir ortamda enstrümanınızı yanlış akort edeceğinizi düşünebilirsiniz ancak böyle değil. Gürültü azaltma seçeneğini aktif ederek arkadaki sesi kesebiliyor ve enstrümandan çıkan sesin yanlışsız uygulamaya iletilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Kapo ve standart kullanıma yönelik akort etme seçenekleri sunan uygulamada akorların nasıl basılacağını sesli olarak duyamıyor veya göremiyoruz. Bence ücretli bir akort etme uygulamasında bu seçenekler de olmalıydı ki GuitarTuna gibi ücretsiz alternatiflerde dahi var. Bunun haricinde uygulamanın bir eksiğini görmedim ve kullanılabilir düzeyde olduğunu söyleyebilirim.

Enstrüman akort etmek için site dolaşma zahmetinden kurtaran modTuner Windows 8.1 uygulamasını yeni enstrüman çalmaya başlamış, enstrümanı akort ederken zorlanan herkese öneririm.