NoDrives Manager

NoDrives Manager

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 819
  • DOSYA BOYUTU 4.62 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Hagon

NoDrives Manager ile bilgisayarınızdaki sabit disk sürücülerini tamamen görünmez hale getirebilirsiniz.

NoDrives Manager programı, bilgisayarlarımızda bulunan sabit disk sürücülerinin kolayca gizlenebilmesini sağlayan ücretsiz bir uygulama. Genellikle bilgisayarlarımızı bizden başka insanların kullanmasından dolayı sorunlar yaşayabiliyoruz ve veri kayıpları nedeniyle değerli bilgilerimize ulaşmak imkansız hale gelebiliyor.

NoDrives Manager sayesinde tüm sürücüleri görünmez yapmak mümkün olduğu için sizden başka kişilerin direkt olarak bilgilerinizin yer aldığı disklere girişi de engellenmiş hale geliyor. Programın arayüzü çok sade bir şekilde hazırlandığından dolayı kullanırken bir sorun yaşamanız da imkansız diyebilirim.

Arayüz üzerinde gördüğünüz sürücü harflerini seçtikten sonra "Save Changes" butonuna basarak saklama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Elbette işlemi yine aynı yöntemi kullanarak geriye almak da mümkün. Eğer Windows kayıt defterindeki varsayılan değerleri geri getirmek isterseniz yine arayüzde yer alan butonları kullanabilirsiniz.

Programı sizden başkasının keşfetmesini ve kullanmasını istemiyorsanız bir şifre koyarak engelleme yapmanız da mümkün. Bu sayede programda sürücüleri geri açmak isteyenler sizin belirlediğiniz şifreyi girmeden bu işlemi gerçekleştiremeyeceklerdir.