OneStart

OneStart

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 589
  • DOSYA BOYUTU 7.23 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Anvisoft

OneStart ile Windows 8'e başlat menüsü ekleyebilirsiniz

OneStart kullanıcılara Windows 8'e başlat menüsü ekleme konusunda yardımcı olan ve tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen bir başlat menüsü programıdır.

Microsoft'un son işletim sistemi Windows 8 çıktığı zaman büyük ilgi çekmişti ve sunduğu yeni özelliklerle özellikler dokunmatik ekranlı cihazlara sahip kullanıcılar tarafından beğeni kazanmıştı. Fakat durum dokunmatik ekrana sahip olmayan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için aynı olmamıştı. Windows 8 getirdiği yeniliklerin yanında radikal değişiklikler de getirmişti. Bu değişikliklerin en büyüğü başlat menüsünün Windows'un yeni versiyonundan kaldırılmış olmasıydı.

Windows 8'deki başlat menüsünün kaldırılması nedeniyle kullanıcılar bilgisayarlarına yükledikleri programlara alıştıkları yoldan erişemedikleri gibi bilgisayar kapatma seçeneklerine de erişmekte zorlanmıştı. İşte OneStart sayesinde bütün bu zorlukları atlatabiliyoruz. OneStart temel olarak bilgisayarımıza klasik Windows 7 stilinde olan veya Windows 8 metro arayüzüne benzer bir tasarıma sahip olan bir başlat menüsü ekliyor.

OneStart bize başlat menüsü simgesini seçebilme imkanı da veriyor. Program içerisinde yer alan bir simge seçebileceğimiz gibi kendi resimlerimizi de simge olarak kullanabiliyoruz. OneStart bilgisayar kapatma seçeneklerine kolayca erişmemize de imkan vermekte.