Pullquote

Pullquote

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 107
  • DOSYA BOYUTU 0.14 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici pullquote

Google Chrome tarayıcılarınızda kullanabileceğiniz bir Twitter eklentisidir.

Pullquote, Google Chrome tarayıcılarınıza yükleyip kullanabileceğiniz bir alıntı yapma eklentisidir. Çok kullanışlı bir eklenti olan Pullquote, hem hayatınızı kolaylaştıracak hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak.

Eklentiyi kullanmak için öncelikle Chrome'a eklemeniz gerekiyor. Ekledikten sonra ise açılan sayfadan kendinize bir hesap yapmanız ve giriş yapmanız gerekiyor. Ardından kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Pullquote'un temel özelliği tweet atmak istediğiniz bir cümleyi ya da paragrafı sizin için alıntı halinde linkleyerek Twitter'a göndermesi. Fakat sadece Twitter'a göndermek için değil kendinize saklamak için de alıntılar alabiliyorsunuz.

Eklentiyi kullanması da gayet kolay diyebilirim. Ekledikten sonra bir makale ya da yazı okurken tek yapmanız gereken alıntılamak istediğiniz kısmı seçmek. Ardından size eklenti direk olarak alt tarafta dört tane seçenek sunuyor.

Tweet, File, Copy, Link olarak sıralayabileceğimiz bu seçeneklerden Tweet'i tıklayarak Twitter'a gönderebiliyorsunuz. Eğer kendinize saklamak isterseniz File'a tıklayarak  kendi alıntılarınıza kaydedebiliyorsunuz. Copy ile yazıyı kopyalayabiliyor, Link ile de linki kopyalayabiliyorsunuz.

Araştırma yaparken, gazetelerde gezinirken, makale okurken, paylaşmak ya da kaydetmek istediğiniz bir yazıyla karşılaşırsanız gerçekten çok işinize yarayacak olan bu eklentiyi kesinlikle indirip denemenizi tavsiye ederim.