Refresh Windows

Refresh Windows

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,230
  • DOSYA BOYUTU 0.33 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

Refresh Windows ile Windows 10 kurulumu yapabilirsiniz

Refresh Windows, Microsoft tarafından temiz Windows 10 kurulumu işlemini kolaylaştırmak amacıyla geliştirilmiş bir Windows 10 kurulum aracı.

Şu an için sadece Windows 10 Insider önizleme sürümüne sahip bilgisayarlarda kullanılabilen yazılım temel olarak bilgisayarınızı gereksiz ek yazılım ve uygulamalardan kurtararak temiz bir Windows 10 kopyasıyla kullanmanızı sağlıyor. İçerisinde Windows 10 yüklü olarak gelen bilgisayarlarda birçok ek yazılım ve uygulama da yüklü geliyor. İhtiyacımız olmayan bu uygulama ve yazılımlar bilgisayarınızı yavaşlatabiliyor, gereksiz yer kaplayabiliyor. İşte Refresh Windows sayesinde bu tür ek yazılım ve uygulamalardan kurtulabiliyor, Windows 10'u en yalın haliyle kullanabiliyorsunuz.

Refresh Windows bilgisayarınıza internetten Windows 10 Insider önizleme sürümünün kalıp dosyasını indiriyor ve bu kalıp dosyasını kullanarak Windows 10 kurulum işlemini başlatıyor. İlerleyen dönemde bu aracın Windows 10 önizleme sürümü yerine Windows 10 final sürümü için de kullanılabilir hale getirilmesine çalışılmakta. Refresh Windows kullanmadan önce şu noktalara dikkat etmenizde fayda var:

- Refresh Windows kalıp dosyası indirmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. 3 GB civarındaki bu kalıp dosyasını indirirken internet kotanızı göz önünde tutmanızı tavsiye ediyoruz.

- Refresh Windows şu an için Windows 10 Insider önizleme sürümünü indiriyor, yani final versiyonu için henüz kullanılamamakta. Bu önizleme sürümü geliştirilmekte olduğu için sisteminizde çeşitli hatalar ve beklenmedik çökmeler karşınıza çıkabilir, bu da çalışamlarınızın kaybolmasına neden olabilir.

- Refresh Windows'u kullanıp Windows 10 yüklediğinizde mevcut Windows 10 sürümünüzde yüklü olan bütün 3. parti uygulamalar silinecektir (Office uygulamaları da dahil). Ayrıca bilgisayar üreticiniz tarafından yüklenmiş olan yazılımlar ve donanım sürücüleri de silinecektir. Refresh Windows kullanıcılara silinen uygulama, sürücü ve yazılımlar için kurtarma ve geri gertirme seçeneği sunmamaktadır.