Resource Hacker

Resource Hacker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 80,465
  • DOSYA BOYUTU 2.65 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici angus johnson

EXE ve DLL dosyalarını düzenleyerek programların kaynak verilerini değiştirmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Resource Hacker programı, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda hiç zorlanmadan elinizdeki programların EXE uzantılı ana dosyalarını yahut DLL uzantılı sistem dosyaları üzerinde değişiklikler yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Programın arayüzü her ne kadar biraz eskimiş görünse de işlevleri konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığından dolayı kullanmayı tercih edeceğinize inanıyorum. Zira yaptığı iş için hazırlanmış piyasadaki en iyi programlardan birisi olarak önümüzde duruyor.

EXE veya DLL dosyalarını düzenlediğinizde mevcut programın yapısına göre değişiklik gösterebilmekle birlikte, programdaki yazıları, programın ikonunu, bazı işlev ve butonlarını yahut içeriklerini kolayca değiştirebiliyorsunuz. Tabii ki bu durum programın karmaşıklığı ve temel niteliklerine göre değişim gösterecektir.

Ayrıca resim dosyaları veya müzik dosyalarının kaynaklarını düzenleme şansınız olmasa da Resource Hacker’ı kullanarak bu dosyaların içerik kodlarını görüntüleyebilirsiniz. Maalesef EXE ve DLL harici dosya türlerinde düzenleme seçenekleri sunulmuyor.

Dilerseniz programların kaynak dosyalarını da binary dosyaları olarak kaydedebiliyor ve daha sonra düzenlemeye devam edebiliyorsunuz. Programın çalışması esnasında herhangi bir aksaklık farketmedik ancak çok geniş kapsamlı programları düzenlemeniz halinde ne yaptığınızı bilmiyorsanız programın çalışmasını bozabileceğiniz için dikkatli olmanızı öneriyorum.