Roadkil's Raw Copy

Roadkil's Raw Copy

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 268
  • DOSYA BOYUTU 0.35 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Roadkil

Roadkil's Raw Copy programı ile sabit disklerinizin birebir kopyalarını hazırlamak mümkün hale geliyor.

Roadkil's Raw Copy programı, sabit disklerinde kalıcı sorunlar yaşayanlar ve bir an önce disklerini en hızlı yoldan kopyalamak isteyenler için hazırlanmış ücretsiz bir uygulama. Özellikle mekanik sabit disklerin belli bir ömrü olması nedeniyle bu disklerin bir süre sonra hatalar vermeye başlaması maalesef dosyaların kayıpları ile sonlanabiliyor ve pek çok önemli veriye bir daha ulaşılamıyor.

Teker teker dosya kopyalama yönteminin aksine, sabit diskinizi bütün bir imaj dosyası olarak alan ve ardından bunu yeni diske kopyalayabilen program, böylece yeniden Windows, sürücüler ve programların kurulması gerekliliğini de ortadan kaldırıyor. Zira imaj olarak kopyalanan disklerdeki veriler bozulmadan ve bütünselliklerini koruyarak kopyalanıyorlar.

Kullanıcı arayüzü çok basit ve anlaşılır olan programda tüm araçlara hemen ulaşmak mümkün ve kopyalama işlemi de hızlı bir şekilde başlatılabiliyor. Eğer arızalı olan diskteki hasarlı sektörlerde yer alan bilgilerin de kopyalanmasını isterseniz veri kurtarma aracından faydalanabilir ve programın buralarda yer alan bilgileri kurtararak kopyalamaya çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Diski kopyalama işleminin diskin son kısmından başlamasını sağlamak da mümkün ve böylece en son yazılan verilerden ilk yazılan verilere doğru kopyalama sağlanıyor. Karşılaşılan yazma ve okuma sorunları da programın arayüzünde rakamlarla belirtiliyor.