Screenshot

Screenshot

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 6,380
  • DOSYA BOYUTU 0.42 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Dalenryder

Screenshot, hızlı bir şekilde masaüstünüzün ekran görüntüsünü alabileceğiniz ücretsiz bir programdır.

Screenshot, kullanıcıların anlık olarak kullanmakta oldukları Windows masaüstünün ekran görüntülerini alabilecekleri ücretsiz bir ekran görüntüsü alma programıdır.

Piyasada yer alan birçok ekran görüntüsü alma programına göre çok daha basit bir yapıya sahip olan program, sadece masaüstünün ekran görüntüsünü alabilmektedir. Bunun dışında kullanıcılara farklı ekran görüntüsü alma seçenekleri sunmuyor olması programın en büyük eksikliği diyebilirim.

Yine de amacının sadece o an çalışmakta olduğunuz iş ile ilgili ekran görüntüleri almaksa, bunu hızlı bir şekilde yapmanıza olanak sağlayacak olan Screenshot, kullanışlı olabilir.

Yeni başlayan kullanıcıların bile hiç zorlanmadan kullanabileceği program tek bir pencereden oluşmaktadır ve program arayüzü üzerinde yer alan "Take screenshot" tuşuna basmanız durumunda sizin için masaüstü ekran görüntünüzü yakalayacaktır ve almış olduğunuz ekran görüntüsünü kaydetmek istediğiniz yeri ve dosya adını belirlemenizi isteyecektir.

Almış olduğunuz ekran görüntülerini .png veya .jpg uzantılı resim dosyaları olarak bilgisayarınıza kaydetmenize olanak sağlayan program, masaüstü ekran görüntüsü almak için basit bir çözüm arayan kullanıcılar için oldukça kullanışlı olabilir ama programın ileri seviye bilgisayar kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacağını düşünmüyorum.