Securely File Shredder

Securely File Shredder

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 303
  • DOSYA BOYUTU 0.45 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Reason Software Company Inc.

Bilgisayarınızdaki dosya ve klasörlerin bir daha erişilememek üzere temizlenmesini istiyorsanız bu ücretsiz uygulamayı deneyebilirsiniz.

Bilgisayarımızda yer alan dosyalar özellikle kişisel veya iş amaçlı olduğunda bunların güvenliğini sağlamak da yine bizlere düşüyor ancak bilgisayar teknolojileri her zaman dosyaların en iyi şekilde korunmasına izin vermiyor. Zira Windows işletim sistemi içerisinde sildiğiniz dosyalar, geri dönüşüm kutusu boşaltılsa bile maalesef sabit diskte varolmaya devam ediyorlar ve o bölgenin üstüne yeni bir veri yazılmadıkça tüm silinen dosyalar geri döndürülebilir halde oluyorlar.

Securely File Shredder programı tam da bu amaç için hazırlanmış olan uygulamalardan bir tanesi ve dosyalarınızı güvenle silmeniz için kullanılıyor. İsterseniz tek tek dosyaları, isterseniz de bütün bir klasörü temizleyebileceğiniz program, silinen dosyaların üzerine rastgele veriler yazıyor ve böylece bunlara yeniden erişimi engellemiş oluyor. Kaç defa üzerine yazılacağını da belirleyebilmeniz sayesinde güvenlik düzeyinizi de ayarlayabilirsiniz.

Program ücretsiz olarak sunuluyor ve kullanırken tek yapmanız gereken dosya ve klasörlerinizi sürükle bırak desteği sayesinde programın arayüzüne bırakmak.